Samsun'un uydudan yayın yapan tek televizyonu Kanal S'nin muhabirleri, vatandaşa "Emekli maaşlarına yapılan yüzde 25'lik zammı nasıl değerlendiyorsunuz?" diye sordu. Samsun'da yaşayan emekli vatandaşların bazıları yapılan zammın yetersiz olduğunu ve mağdur edildiklerini söyledi. İşte aldığımız yanıtlar. 

"ÇÖZÜM İSTİYORUM"

Şemsettin TAŞ: Zammı az buluyorum. En azından asgari ücrete yakın olmasını istiyorum. Cumhurbaşkanımızdan bir çözüm bulmasını bekliyorum. 

"EMEKLİLER EZİLMESİN"

Eren DEMİR: 33 yıllık memur emeklisiyim. Asgari ücretin altında kaldık. Asgari ücret de yükselsin ama emekliler de ezilmesin. 

"ZAM AZ OLDU"

Ömer AYDIN: Emekli maaşları az oldu. Çalışana, memura verilen 8 bin liranın emekliye de verilmesi gerekiyordu.

"BUNA DA ŞÜKÜR"

Salih KÜÇÜK: Emekli zamlarında SSK ve BAĞKUR emeklisine az verdiler. İsteriz ki asgari ücret gibi olsun ama olmadı. Yine de buna şükür olsun. 

"GAYRET GÖSTERDİLER"

İlyas ZORBA: Elinden geldiğince gayret gösterdi. Demek ki yapabilecekleri bu kadar. Her şeyin hayırlısı olsun. Allah yönetenlere, işlerinde kolaylık versin. 

"BİR ŞEY DEĞİŞMİYOR"

Osman YENİGÜN: Ben tek yaşıyorum bir şey değişmiyor bana göre. Dünya şartları böyle ne kadar zam alsak o kadar gider olur eskiler ne diyor ayağınızı yorganınıza göre uzatın. Ne kadar zam alsak o kadar gider olur. 

"UMDUĞUMUZDAN AZ"

Gülizar ÖDEN: Zam oranı çok az. Umduğumuzdan az verdi. İyileştirme yapılacakmış ama ne olacak bilmiyoruz. 

"HAYAL KIRIKLIĞI OLDU"

Hüseyin KUZU: Biz emekliler olarak hayal kırıklığına uğradık. Asgari ücrete verilen zammın emeklilere de verilmesini bekliyorduk. Bütün emekliler şikayetçi. Olumlu gözükmüyor durum. 

15 yıl hapis cezası bulunuyordu! O zanlı Samsun'da yakalandı 15 yıl hapis cezası bulunuyordu! O zanlı Samsun'da yakalandı

"ÇÖZÜM BULUNMALI"

Ahmet SUBAŞI: Benim SGK'da görünen maaşım 4 bin lira. zam gelice 4 bin 500 lira oldu. Şu anki zamdan ve sene sonu gelecek zamdan faydalanamayacağım. Buna bir çözüm bulunmasını istiyorum. 

"KİMSE MEMNUN OLMAZ"

İbrahim OKAN: Bu şartlara karşı kimse memnun olmaz. Memurlara iyi verdi ama emeklilere yapılan zam az. Ben 1959’dan beri sigortalıyım ama verilen maaş az ve yetersiz. 

"KİRA ÖDEYEMİYORUZ"

Mahir ÇÖPOĞLU: Zam geldi ama evlere kiramızı ödeyemiyoruz. Yemeyeceğiz mi içmeyeceğiz mi?  Verdiği parayı gelen zamlarla geri aldı zaten. Biz de çöplerden idare ediyoruz. Yapacak bir şey yok. 

"HERKES SİTEM EDİYOR"

Zeki YETEN: Emekli şu an çok mağdur. Herkes sitem ediyor. Hükümetten maaşlarımıza iyileştirme yapmasını bekliyoruz. 

"YAŞAM HAKKI DÜŞÜNÜLMÜYOR"

Uğur KÜÇÜKOĞLU: Emeklilerin yaşam hakkı hükümet tarafından yeterince düşünülmüyor. Adaletli ve halkçı bir bakış açısı değil. Üst düzey herkesin kendisine harcadığı bütün kalemlerin vatandaşlar tarafından ödendiğini düşünüyorum. 

"ADALET İSTİYORUZ"

Enver ÇÖRTÜK: Henüz daha bize zam gelmedi. Kimisine yüzde 50, kimisine yüzde 15, yüzde 25 böyle olmaz. Adalet istiyoruz. Yüzde 50 memur emeklisine veriyorsun, diğer işçiye yüzde 25. Benden daha oy falan alamazlar. 

"ŞÜKRETMEK LAZIM"

Recep TÜFEK: Devlet, memurun, işçinin maaşını ödüyorsa yeter şükretmemiz lazım. Her şey güllük gülistanlık değil. İki yıl sokağa çıkamadık. İhracat, ticaret her şey bitti. Devlet dik duruyorsa çok iyi bir şey bu, şükretmek lazım. Devletin de verebileceği bu kadarmış. Biz de ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız. 

"YAPACAK BİR ŞEY YOK"

Selami TAŞKIN: Ben de emekliyim. 7 bin 500’e talimim. Kimisinin eli yağda balda, biz de böyle...  15 bin olsun bu şartlarda yine az. Biz böyle yönetilmeye razı geldik. Nasıl yönetmek isterseniz öyle yönetilirsiniz demek ki. Yapacak bir şey yok. Allah yardımcımız olsun. 

"MAĞDUR OLDUK"

Necdet YILMAZ: Zam çok düşük ve az. Enflasyon fazla. Bize seyyanen de verilmedi. Biz emeklilerin şu an mağdur olduğunu düşünüyorum. 

"ŞARTLAR GÜZEL"

Yusuf PETEK: Memleketin şartları gayet güzel. Yüzde 25 yeter. Paranın azı iyidir. Bereketli olsun yeter ki. Bu insanların gözü doymaz. Ne kadar verirsen daha yok mu derler. 

NEDİM AYDIN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.