KAMUDA ARAÇ DEĞİŞİKLİĞİ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamudaki araç alımlarında değişikliğe gidileceğini açıkladı.  Kamuda yerli otomobil olan TOGG araçlarının tercih edileceğini belirten Şimşek, kamuda bulunan tüm marka araçların satılacağını söyledi.

ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI

Tasarruf tedbirleri dahilinde alınan yeni kararları ile ilgili açıklama yapan Şimşek, alınan karar kapsamında, hem yerli otomobil üretimini desteklemesi hem de ülke ekonomisine katkı sağlanarak, tasarruf sağlanması amacıyla tasarlanan bir proje olduğunu ifade etti.

AUDİ VE MERCEDES GİBİ MODELLER YER ALMAYACAK

Şimşek, kamuda bulunan araçları arasında, Audi ve Mercedes gibi modelleri yer almayacağını, eldeki kamuya ait araçların da satılacağını belirtti.

Maaşlar arasındaki uçurumun nedeni belli oldu Maaşlar arasındaki uçurumun nedeni belli oldu

Şimşek tarafından açıklanan söz konusu karar, daha önceden eski Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından açıklanmıştı. Nebati, bu yılın başında yerli otomobil TOGG için kamu alım garantisi uygulanacağını açıklayarak kamuoyuna duyuru yaparak, 30 bin adet TOGG satın alınacağının bilgisini vermişti. Bu kapsamda da eski Hazine ve Maliye Bakanı Nebati aracılığıyla duyurulan proje, yeni Bakan Şimşek aracılığıyla hayata geçirilmesi planlanıyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.