"KÖYLERİ VE KÖYLÜLERİ KADERİNE TERK ETTİLER"

Büyükşehir kanunu ile birlikte köy-mahalle ayrımının kalkmasının ve mevcut yönetimin kırsal iş gücüne yönelik hamle yapmamasını eleştiren Başkan Adayı Tüfekci, ‘‘Kırsalda güçlü olmak demek tüm şehirde güçlü bir yapıya sahip olmak demektir. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘köylü milletin efendisidir’ sözünden yola çıkarak, güçlü köy güçlü Samsun projesini başlatacağız. Kırsal iş gücünün yıllardan beri düzenli olarak düştüğü verilerle sabittir. Bizim amacımız merkeze toplanan bu iş gücünü kırsala da yayarak şehirde düzenli bir iş gücü dağılımı oluşturmak’’ diye konuştu.

Samsun nöbetçi eczaneler 12 Nisan Cuma Samsun nöbetçi eczaneler 12 Nisan Cuma

"TARIM VE HAYVANCILIĞI BİTİRDİLER"

Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, seçim kampanyası çalışmaları kapsamında Özören Köy Konağı'nda mahalleliler ile bir araya gelerek tarım ve hayvancılığın bitme noktasına geldiğini söyledi. Tüfekci, yeterli teşvik yapılmadığı ve tarıma yönelik teşviklerde de sözlerin tutulmayarak çiftçinin ortada bırakıldığını söyleyerek, "Size kenevir ekin biz alacağız, şeker pancarı ekin biz alacağız, ortada bırakmayacağız, enflasyona ezdirmeyeceğiz, destek vereceğiz gibi sözler verdiler. Bugün geldiğimiz noktada çiftçiye verdikleri tek şey yokluk. Tarım da, hayvancılık da bu şehirde bitme noktasına geldi. Güçlü köy güçlü Samsun diyerek başlatacağımız bu projede, tarım ve hayvancılığa yönelik ciddi destek sağlayacağız. Destek verdiğimiz üreticimize hasat sonu değil, hasat başı ödemeler yaparak ellerini rahatlatacağız. Alım garantisi veriyorsak, bahane üretmeyeceğiz. Bu şehir artık bahanelerden, mazeretlerden sıkıldı ve ayağa kalkmak istiyor. 23 yıldır ayaklarına prangalar vurduğunuz bu şehrin zincirlerini kırıp atmak için geliyoruz’’ dedi.

"KADINLARIMIZ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRECEK"

Atakum’un Özören Mahallesinde kadınlar ile özel bir buluşma gerçekleştiren İmren Nilay Tüfekci, ‘‘Kadınlarımızı en çok biz önemsiyoruz diyen bu yönetimin Samsun’da kadınlara özel ne yaptılar diye sormak, Samsun tarihinin ilk kadın büyükşehir adayı olarak boynumun borcu. Kadının olduğu yerde düzen olur, birlik beraberlik olur, çalışma olur. Merkezde yaşayan kadınların başka, kırsalda yaşayan kadınların başka sorunları var. Biz bölge bölge çalışmalarımızı yaptık. Kırsalın yükünü yıllardır çeken kadınlarımız bizimle birlikte hak ettikleri değeri görecekler. Ömür boyunca verdikleri emek hem saygı görecek hem de onlara çeşitli haklar sağlayacak’’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu haber ajans tarafından hazırlanmıştır.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.