İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Adayı İmren Nilay Tüfekci, vatandaşın değişim istediğini ifade ederek, "Dışımızda yapılan birçok anket, yarışta başa baş gittiğimizi gösteriyor. Görüyorum, bu canlarını sıkıyor ama unutmayın, halka rağmen siyaset yapılmaz” dedi.

" YALAN SAYISI HİZMETTEN FAZLA "

 Tüfekci, İlkadım Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Necattin Demirtaş ve İlkadım İlçe Başkanı Serkan Albayrak ile birlikte Çandır Mahallesi’nde vatandaş ile bir araya geldi.
23 yılda bu şehre söylenen yalan sayısı, yapılan hizmet sayısından çok daha fazla olduğunu kaydeden Tüfekci, “Tarih yalan söylemez. Bakın geriye doğru. Yerel yönetim olarak hangi sözlerini tutmuşlar. Kendi içlerinde yaşadıkları rekabetin bedelini, Samsun ve Samsunluya ödetmekten başka ne yapmışlar? Nerede kentsel dönüşüm? Nerede 20 yıldır şehrin merkezinde doğalgaz bekleyen binlerce insana verdikleri sözler? Sonra çıkıp daha hızlı Samsun diyorsunuz. Biz bir sahil kentiyiz ama deniz bitti beyler” diye konuştu.

"SAMSUN’A NE KATTINIZ?"

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, mevcut yönetimin verdiği sözleri tutmadığını belirterek, "23 yılda Samsun’a ne kattınız diye haftalardır kendilerine soruyorum ama bir cevap alamıyorum. Çünkü bu şehre bir şey katmayı bırakın, bu şehirden almaktan başka bir şey yapmadılar. 2015’ten beri gelecek olan hızlı tren ne oldu? 20 yıl önce 5 bin kişi çalışacak istihdam edecek dediğiniz tersaneye ne oldu? Her seçim dönemi açıyoruz diye milleti kandırdığınız Çarşamba Şeker Fabrikası'na ne oldu? Bu sorular sormakla bitmez. Hoş, onlarında verecek bir cevabı yok. Neden sahada değilsiniz? Neden vatandaşın yanında değilsiniz? Çünkü siz vatandaşın derdiyle dertlenmenin değil, suya sabuna dokunmadan oy alma peşindesiniz" ifadelerini kullandı. 

Samsun - Ankara arası kaç saat, kaç km? Arabayla, uçakla, otobüsle kaç saat sürer? Samsun - Ankara arası kaç saat, kaç km? Arabayla, uçakla, otobüsle kaç saat sürer?

"SAMSUN’UN KURTULUŞUNUN YOLU"

İmren Nilay Tüfekci, Samsun'un artık kendine bir yol seçtiğini belirterek şunları söyledi: "Samsun itirazın, mücadelenin, kurtuluşun şehridir. Samsun kendisine dayatılanı kabul edecek son şehirdir. Bizim açtığımız üçüncü yol ise Samsun’un yeniden kurtuluşunun anahtarıdır. Hayatım boyunca inanmadığım hiçbir şeyin peşinden gitmedim, gitmem de. Biz alanında en iyi arkadaşlarımızla, kadrolarımızla Samsun’a 23 yıldır görmediği hizmeti 5 yılda vermek için çıktık. Biz önce gönlünüze, sonra dualarınıza, en son oylarınıza talibiz. Buraya kadar gelerek bizlerle birlikte olduğunuz için, bu yolda her zaman olduğu gibi yalnız olmadığımızı hissettirdiğiniz için şükranlarımı sunuyorum."

Bu haber ajans tarafından hazırlanmıştır.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.