Samsun Milletvekili, İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Adayı Erhan Usta ve Samsun Milletvekili Adayı Yunus Gün, seçim çalışmaları kapsamında Bafra'da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Bafra Avcılar Derneği’nin misafiri olan Usta, avcıların sorunlarını dinledi. 

ŞİKAYETLER VAR

Erhan Usta, ziyaret sonrasında söyle konuştu: "Samsun'da daha önce amatör olta balıkçıları ile görüşmüştük. Son olarak da Bafra'da Avcılar Derneği ile bir toplantı gerçekleştirdik. Herkesin ortak şikayeti yapılan keyfi uygulamaların kendilerini mağdur ettiği yönünde. Özellikle Kuş Cenneti'ndeki uygulamaların, kısıtlamaların hem olta balıkçılığı yapmak isteyenleri hem avcıları hem de bölge halkını zor durumda bıraktığı yönünde şikayetler var" dedi.

VATANDAŞ İÇİN YÜK HALİNE GELMİŞ 

"Kuş Cenneti Samsun'un en önemli varlığı. Fakat yapılan yanlış, bilim dışı ve hukuksuz uygulamalar Kuş Cenneti'ni değerli bir varlık olmaktan çıkarmış, vatandaş için bir yük haline getirmiş" diyen Usta sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz inşallah yapacağımız uygulamalar ve akıllı kararlarla hem avcılarımızı mağdur etmeyeceğiz, hem de Kuş Cenneti'ni en iyi şekilde koruyacağız. Kuş Cenneti'ni hem şehrimiz, hem de orada yaşayan vatandaşlar için bir turizm gelir kapısı haline getireceğiz. Şu an için avcılarımızı kısıtlayan uygulamaların ne hukuki, ne de bilimsel bir dayanağı var. Uygulanan yasaklar Kuş Cenneti'ni korumak anlamına gelmiyor. Avcılarımız ve bölgede yaşayan vatandaşlarımız  uygulanan yasaklar nedeniyle Kuş Cenneti'nin çevresinde çakal ve kurt sayısının attığını, bu durumun da tabiatın dengesini olumsuz etkilediğini dile getirdiler. Bunların hepsini inceleyip değerlendireceğiz ve ortak akıl ile hep birlikte bu sorunların üzerine gideceğiz."

BORA KARA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN