İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, kazanılacak seçimin kaybedildiğini belirterek "Elbette CHP'ye ağır bir fatura kesilecek. Bundan daha normal ne olabilir" diyerek tepkisini dile getirdi.

KAZANILACAK SEÇİMİ KAYBETTİK

Usta katıldığı bir televizyon programında CHP'ye eleştirilerde bulundu. Usta, "Elbette CHP'ye ağır bir fatura kesilecek. Bundan daha normal ne olabilir. Kazanılacak bir seçimi kaybettik biz" dedi. Program konuklarından birinin "İYİ Parti'ye bir fatura var mı?" sorusu üzerine ise açıklamalarda bulunan Usta, "İYİ Parti için 'başaramadık, kaybettik özür diliyoruz' deniyor. Faturayı kesiyor zaten muhalif medya. Eski siyasetçiler, yeni siyasetçiler herkes faturayı İYİ Parti'ye kesti. Biz daha ne faturası ödeyeceğiz? Daha ne bedel ödeyeceğiz?" ifadelerini kullandı.

Bafra'da araç sürücülerine ceza yağdı Bafra'da araç sürücülerine ceza yağdı

31 MART İTTİFAKININ MİMARI AKŞENER'DİR

Usta, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İmamoğlu bir anlamda mahkum ediliyor bir anlamda. Meral Akşener Millet İttifakı'nın belediye başkanının yanında olduğu için ona fatura kesiliyor. 'Niye oradasın?' sorusu soruluyor. Doğru soru o değil. Doğru soru Kılıçdaroğlu'na 'Niye orada yoksun' sorusuydu. Bu soru sorulmadı. Akşener'e 'Niye oradasın?' sorusu soruldu. Kim sordu bu soruyu? Hani genel başkanımız söyledi ya biz sadece iktidarla mücadele etmedik. İçimizdekilerle de mücadele ettik. Yani aynı safta olduğumuzu düşündüklerimizle mücadele ettik.31 Mart ittifakının mimarının Kılıçdaroğlu olduğu söyleniyor. Hayır 31 Mart ittifakının mimarı Sayın Akşener'dir."

ELVAN İLHAN 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN