İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, ekonomiyle ilgili eleştirilerde bulunarak, "Ekonomik sıkıntıları aşabilmek ancak ortak akılla olur, ancak istişareyle olur, hataları kabul etmekte olur. Kutuplaşmayla, inatla, bu sorunları aşma imkanı yoktur" dedi.

"TÜRKİYE'NİN KURUMLARI'DA ÇÖKMÜŞTÜR"

Usta, TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinde iktidara eleştirilerde bulundu. Türkiye'nin makro ekonomik sorunları olduğunu kaydeden Usta, "İkiz açık, bütçe açığı, cari açık, enflasyon ve yoksulluk problemi aynı anda, Türkiye'nin kurumları da çökmüştür. Maalesef, Türkiye'nin böyle sıkıntıları vardır. Bu sıkıntıları aşabilmek ancak ortak akılla olur, ancak istişareyle olur, hataları kabul etmekte olur. Kutuplaşmayla, inatla, 'ben bilirim'le, hiçbir şey bilmediğiniz halde ‘ben bilirim’le bu sorunları aşma imkanı yoktur; olan millete olur, millet yoksullaşır. Seçim kazanabilirsiniz, o ayrı bir şey ama millet yoksullaşır” dedi.

"BİRAZ İNANDIRICI OLUN"

Türkiye'ye doğrudan yatırım gelmediğini öne süren Usta sözlerini şöyle sürdürdü:"Hükümet yetkililerinin bir iddiası ne? 'Rezervlerimiz arttı, 142 milyar dolar; tüm zamanların en büyük rezervi, brüt rezervlerimiz 142 milyar dolar.' Niye hiç netten bahsetmiyorsunuz? Ya, biraz inandırıcı olun, biraz piyasalara güven verin. Bunun neti ne? Burada 142 milyar dolar rezervimiz varsa şu cebimizde de 182 milyar dolarlık yükümlülüğümüz, borcumuz var. Niye bunu söylemiyorsunuz? Türkiye'ye doğrudan yatırım gelmiyor, Türkiye sıkıntıda, sıcak para bekliyor. Sıcak paracılar Türkiye'den 2 tane şey istedi. Bir, 'Politika faizini artırın' dediler. 8,5’tan başladılar, 42,5’a kadar artırıldı."

NEJLA KAYA

AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Özlem Maraş: "İlçede hedef konforlu yaşam" AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Özlem Maraş: "İlçede hedef konforlu yaşam"

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.