ÖNEMLİ BAŞARI 

Kanal S program yorumcusu Ahmet Usta: "Çarşamba için karlı hafta oldu" Kanal S program yorumcusu Ahmet Usta: "Çarşamba için karlı hafta oldu"

Sadece kadınların yarıştığı ilk yelken organizasyonu olan ve şimdiye kadar 700'den fazla kadın yelkenci ile 50'yi aşkın kurumun yarıştığı "Deniz Kızı Uluslararası Kadın Yelken Kupası" bu sene 2-3 Eylül 2023 tarihlerinde Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde ve İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü (İAYYK) iş birliğinde gerçekleştirildi. Samsun'u temsilen katılan tek takım olan Samsun Yelken Kulübü, Antrenör Melike Ece Kırmacı'nın yönetiminde; sporcular Ecrin Karagöz, Begüm Pelin Çil, Bilge Su Özakar ve Defne Beldağ IRC4 klasmanında şampiyon oldu. 

TARİHTE İLK 

Samsun Yelken Kulübü, tarihinde yat yarışına ilk kez katılım sağladıklarını belirterek, önemli başarıya imza atan takımı tebrik ederek, "Tarihlerinde 8. düzenlenen Deniz Kızı Uluslararası Kadın Yelken Kupası yarışlarında kulübümüz şampiyon oldu. IRC4 klasmanında yarışan takımımız yarışını 1. tamamlayarak bizleri gururlandırdı. Kulübümüz tarihinde yat yarışına ilk kez katılım sağlandı" ifadelerini kullandı.  Ayrıca, kupa katılımcıları bu yıla özel olarak Cumhuriyetin 100. yılı vesilesiyle 26 Ekim 2023'te düzenlenecek Deniz Kızı Cumhuriyet Kupası'na da katılabilecekler.

NEDİM AYDIN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN