Canik Belediyesi ve Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde ilçede İstanbul’un Fethi kutlama programı düzenlendi. İstanbul’un fethinin 571. yıl dönümünün büyük bir sevinç ve coşkuyla kutlandığı programda, Fetih Suresi tilaveti gerçekleştirilerek, Fatih Sultan Mehmet Han ve şehitler için dualar edildi. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Fatih Sultan Mehmet Han'ın askeri dehası ve devlet yönetmedeki üstün kabiliyet özelliklerinin yanı sıra, eğitime önem veren bir devlet adamı olduğuna vurgu yaptı.

İSTANBUL'UN FETHİ CAİK'TE ÇOŞKUYLA KUTLANDI

Şehitler için yapılan saygı duruşu ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Canik Karşıyaka Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından 29 Mayıs 1453 İstanbul’un Fethi oratoryo sunumu yapıldı.

"GENÇLERE TAVSİYEM, FATİH SULTAN MEHMET'İ ÖRNEK ALMALARI"

Başkan İbrahim Sandıkçı, programda gerçekleştirdiği konuşmada öğrencilere Fatih Sultan Mehmet Han'ın eğitime verdiği önemden bahsederek, “Gençler sizlere en önemli tavsiyem, askeri dehasıyla birlikte karakteri, kişiliği ve eğitimiyle de Fatih Sultan Mehmet Han'ı örnek almanızdır. Tıpkı onun gibi yeniliklere ve yeni bilgilere açık olmanızdır” dedi.
Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa ayrıca Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu, şube müdürleri, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Program, Canik 15 Temmuz Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Mehter Takımı’nın düzenlediği gösterinin ardından son buldu.

AK Parti Samsun teşkilatında bayramlaşma AK Parti Samsun teşkilatında bayramlaşma

HABER AJANSI: İHA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Aslı Atasoy