Mimarlar Odası Samsun Şubesi Kent İzleme Komitesi üyesi İshak Memişoğlu, Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının yıkıp, yerine üç ticari yapının yapılacak olması ile ilgili plan değişikliğine dava açacaklarını söyledi

Mimarlar Odası Samsun Şubesi Kent İzleme Komitesi üyesi Memişoğlu, Büyükşehir Belediyesi Komisyon toplantısında, oy çokluğu ile kabul edilen Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının yıkılarak, yerine üç ayrı yapı yapılması ile ilgili gündem maddesini eleştirdi.

YIKIM POLİTİKALARI UYGULANIYOR

Samsun'da römork kazası! Samsun'da römork kazası!

Memişoğlu, Samsun Medya Grubu'na yaptığı açıklamada, "Anlamakta güçlük çektiğimiz bir acelecilikle, Samsun'da hakim olan yıkım politikaları ile, bu yapıyı da yıkıp yerine ticari bir fonksiyon konulmak isteniyor. Bu yapı ortadan kaldırılacak, bunun yerine üç tane, ikişer katlık ticari bloklar getirilecek. Bu yapı 1976 yılında hizmete açılmış bir bina. Bu yapının ekonomik ömrü tamamlanıncaya kadar muhafaza edilmesi çok önemli. Bunun ötesinde bu yapının ortadan kaldırılıp yerine konulacak yapılarında kamu yararı var mı yok mu, bu açıdan değerlendirilmesi gerekiyor. Mimarlar Odası yönetim kurulu ve Kent İzleme Komitesi olarak bu konuyu daha derinlemesine irdeleyeceğiz. Burada ki bu düzenlemenin yargıya taşınması gerekiyor. Ticari üç binanın yapılmasına ilişkin planın iptal edilmesi için dava açacağız."

Haber Kaynak: Haydar ÖZTÜRK

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.