İlkadım Kavaklılar Dernek Başkanı Levent Kaya, STK'ların demokrasinin vazgeçilmezi ve halkın sesi olduğunu belirterek, "STK'ların desteklenmesi açısından belediyeler bütçelerinden yıl sonlarında pay ayırmaları gerekiyor" diyerek çağrıda bulundu.

"HALKIN SESİYİZ"

Kaya, Kanal S ekranlarında Gürkan Sarıkaya'nın sunduğu Günaydın Samsun programının konuğu oldu. STK'ların önemine değinen Kaya, "STK'lar ülkemizin ve demokrasimizin olmazsa olmazı ve halkın sesidir. Biz de derneğimizi 2019 yılında bu nedenle kurduk. STK'lar üyelerin aidatları ve yönetimin  kendi imkanlarıyla hareket eden kuruluşlar. Yeterli destek olmayınca STK'lar da bir yerden sonra yoruluyor ve tabela derneği haline geliyor. STK'ların maddi olarak desteklenmesi gerekiyor" dedi.

ÖNERİLERİNİ SIRALADI

Önerilerini dile getiren Kaya, "Üyelerimizin aidatlarıyla bu işler biraz zor dönüyor. Belediyelerden destek almamız gerektiğini düşünüyorum. Belediyelerde STK'larla ilgili bir birim oluşturulmalı. 2014-2019 yılları arasında belediye meclis üyeliği yaptığım dönemde bununla ilgili bir komisyonumuz vardı. Bütçelerimiz doğrultusunda yardımlar yapılıyordu. Bununla ilgili son dönemde birkaç belediye başkanıyla görüştük ama onların da bütçeleri kısıtlı, onlara da hak vermek lazım. STK'ların desteklenmesi açısından bütçelerinden yıl sonlarında pay ayırmaları gerekiyor. Neticede biz de toplum için varız" diye konuştu.

Aralarında Samsun da var! 46 ilde eş zamanlı "Çengel-3" operasyonu Aralarında Samsun da var! 46 ilde eş zamanlı "Çengel-3" operasyonu

"HER KOŞULDA HALKIN YANINDAYIZ"

Derneklerinin her koşulda halkın yanında olduğunu belirten Kaya, "Biz çok şükür güzel işler yapıyoruz. Gündem de ne gibi problemler varsa ilçemizin vatandaşımızın yanında olmaya devam ettik. Pandemide faaliyetlerimizi ister istemez kısıtlı olarak yaptık. Vatandaşlarımıza ulaşmaya çalıştık. Depremler oldu. 6 Şubat'taki depremlerde Kavak Kaymakamlığı, Kavak Belediyesi ve derneğimiz iş birliğiyle güzel bir ekip oluşturduk ve Elbistan bölgesine müthiş bir yardımda bulunduk. Orman yangınları oldu. Bizler de bin 371 fidan desteği verdik" ifadelerini kullandı. 

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.