İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, ”İLMEK projemiz; gençlerimiz başta olmak üzere, yeterli eğitim alamayan engellilerimize, kadınlarımıza ve İlkadım’da yaşayan tüm vatandaşlarımıza hem mesleki beceri kazanmaları noktasında, hem de iş hayatına atılmaları açısından olanak sunacak” dedi.

 
"NİTELİKLİ ELEMAN YETİŞECEK"

Başkan Kurnaz, toplumun tüm kesimlerini içine alan bilgilendirme, yönlendirme, danışmanlık ve meslek kazandırma hizmeti sağlamaya yönelik İlkadım Meslek Edindirme Kursları (İLMEK) projesiyle, ilçede istihdamın artırılmasına, nitelikli meslek sahibi insan kaynağının yetiştirilmesine yönelik model teşkil edecek projeyi yakın zamanda hayata geçireceklerini kaydetti.

SASKİ su kesintisi duyurusu: Samsun'da 22 mahallede sular kesilecek SASKİ su kesintisi duyurusu: Samsun'da 22 mahallede sular kesilecek

 

"ARA ELEMAN EKSİKLİĞİ GİDERİLECEK"

İlkadımlı vatandaşların her alanda yanında olduklarını belirten Başkan İhsan Kurnaz şunları kaydetti: "İş ve aşın hayatımızdaki öneminin farkındayız. Bu anlamda meslek edindirme kurslarını önemsiyoruz. Ara eleman eksikliğinin giderilmesine büyük katkı sağlayacak olan İLMEK projemizle halkımıza istihdam yollarını açabilecek projeler üreterek iş imkanları sunacağız. İlk etapta işsizliğin önüne geçecek olan projemizle en çok aranan meslek gruplarından altı farklı meslekte, meslek edindirme kursu açacağız. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Bölümü başta olmak üzere İŞKUR, Üniversiteler, Meslek Liseleri, Meslek Odaları, Sivil Toplum Kuruşları ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği protokolleri ile alakalı ön hazırlık çalışmalarını başlattık. Ücretsiz olarak sunulacak olan kurslarda, kursiyerler sınava tabi tutularak, başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek. Kursiyerler eğitimlerin ardından aldıkları sertifikalarla, iş arama sürecinde ve kariyerlerinde önemli bir avantaj elde edecek” diye konuştu.

GÜRKAN SARIKAYA 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Rahşan Çelik