İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, selde 1 kişinin hayatını kaybettiği Samsun’a gelerek incelemelerde bulundu.

İlk olarak Samsun Valiliği'ni ziyaret eden Bakan Yerlikaya, daha sonra selin en çok etkilediği Gülsan Sanayi Sitesi'nde incelemelerde bulundu. Samsun Valisi Zülkif Dağlı ve Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Samsun Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve protokol üyeleriyle birlikte sanayiyi gezen Bakan Yerlikaya, esnafa geçmiş olsun dileğinde bulundu. Bakan Yerlikaya, selin etkili olduğu Amasya, Samsun, Kastamonu ve Sinop’taki son durum hakkında bilgi verip, Ordu’ya da "hazır olun" mesajı verdi.

SON DURUM HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Samsun’daki son duruma ilişkin bilgi veren Bakan Yerlikaya,  “Samsun’da Gülsan Sanayi Sitesi’ndeyiz. Dün akşamdan itibaren Samsun başta olmak üzere Sinop, Amasya, Kastamonu’da yağmur ve onun peşinden maalesef bazı olumsuzluklar yaşandı. Ladik’te Tüfeklidere Mahallesi’nde köprüde bir araç mahsur kaldı. Olay yerine intikal eden arkadaşlarımız mahsur kalanları kurtardı. Ladik Alaçlı Mahallesi’nde sele kapılan bir vatandaşımız ise maalesef hayatını kaybetti.” dedi.

"SAMSUNLU KARDEŞLERİMDEN HASSASİYET BEKLİYORUM"

Samsunluları dikkatli olmaları konusunda uyaran Bakan Yerlikaya, "Valimiz açıklama yaptı biliyorsunuz bugün 5 ilçemizde öğretime ara verildi. Ladik, Atakum, İlkadım, Canik, Tekkeköy ilçelerimizde. Samsun’a geldim, çünkü Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) ve Bölge Müdürlüğünden turuncu uyarı verildi. Samsunlu kardeşlerimizden hassasiyetli olmalarını ve dikkatli olmalarını bekliyorum”  diye konuştu

"YARALAR SARILACAK"

Yaraların sarılması için çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Bakan Yerlikaya, "Devlet olarak biz AFAD koordinasyonunda valilerimiz, milletvekillerimiz, belediyelerimiz, bölge müdürlüklerimiz, SASKİ’miz özellikle Samsun’da Gülsan’da güzel işler çıkardılar. Yaraları sarma bakımından büyük bir özveri ile hassasiyetle çalışmaya devam ediyoruz. Allah tekrarından korusun. Buradaki Gülsan ve Eski Sanayi Sitelerinde 2 bin esnaf var. Her birine tekrar geçmiş olsun diyoruz." dedi

"UYARILARA DİKKAT EDELİM"

Yağışların 6 Haziran’dan itibaren Ordu’da etkili olacağına dikkat çeken İçişleri Bakanı Yerlikaya, şunları söyledi:

“AFAD ve MGM’den yapılan uyarılara dikkat edelim. Bugün Samsun’da dikkat, yarın bu uyarı Ordu tarafına gidecek ve perşembe günü de ön tahminiz inşallah bu yoğun yağışlar Karadeniz’den çıkacaktır. Samsun’umuza, Amasya’mıza, Sinop’umuza, Kastamonu’muza geçmiş olsun diyorum."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.