HAYTAP Samsun İl Temsilcisi Gül Turan, belediyelerin, 5199 sayılı yasaya uygun hareket etmediğini öne sürerek, "İlçeler sokak hayvanlarının sorunlarını göz ardı ediyorlar. Sokak hayvanlarına ayrılacak parayı düşünmüyorlar çünkü, maalesef sokak hayvanlarının oy gibi bir getirisi yok" diyerek tepkini dile getirdi.

Samsun'da hafif ticari araç yayaya çarptı! Samsun'da hafif ticari araç yayaya çarptı!

GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRMİYORLAR

Samsun'un 17 ilçesinden 4'ünün sorumluluklarını yerine getirdiğini kaydeden Turan, "Doğa, bitki ve hayvanı sevmeyen klinik vakadır. Sokak hayvanları sorunu yoktur. Sokak hayvanlarının sorunu vardır. Sokak hayvanları aciz durumda. Belediyeler gönüllülere yardım etmek zorundalar, onlara mama vermeleri lazım. Fakat maalesef görevlerini yerine getirmiyorlar" dedi.

"SORUNLARI GÖZARDI EDİYORLAR"

İlkadım'da kaybolan 300'den fazla köpeğin akıbetini de soran Turan sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz yıllardır, İlkadım Belediyesi’ne gidip geliyoruz. Olanakları çok, fakat bir yıldır su bile koyduramadık. Getir, bize geçen yıl 17 ton bu yıl 4 ton mama verdi. Bunların dağıtımını yukarıda beraber yaptık. Onlarca köpek, anne, emziren, minik bir sürü hayvan artık yok! Bunları kim aldı? Yoksa köpekler tatile mi çıktı? Bütün ilçe belediyelerinin araçlarına kamera takılsın, o zaman görürüz ne olduğunu ne bittiğini. İlçeler sokak hayvanlarının sorunlarını göz ardı ediyorlar. Sokak hayvanlarına ayrılacak parayı düşünmüyorlar çünkü, maalesef onların oy gibi bir getirisi yok. Onun için çok şikayetçi ve üzgünüz."

Gözde ARI

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.