25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Havza Belediyesi, Havza İlçe Emniyet Müdürlüğü, Havza İlçe Jandarma Komutanlığı ve Havza Sosyal Hizmetler Müdürlüğü personelinden oluşan ekip, Kevser Cami önünde kadına karşı şiddet ve Kadın Acil Destek (KADES) uygulaması hakkında bilgilendirme yaptı.

İyi Parti SBB Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci'den Terme çıkartması: "Samsun’u sahipsiz bıraktılar’’ İyi Parti SBB Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci'den Terme çıkartması: "Samsun’u sahipsiz bıraktılar’’

SAMSUN'DA KADES UYGULAMASI TANITILDI

Etkinliklerde çok sayıda kadın ve erkeğe, kadına karşı şiddet, şiddet türleri, şiddete karşı alınacak tedbirler ve Kadın Acil Destek (KADES) uygulaması hakkında bilgi verilerek broşür dağıtıldı. Ayrıca KADES uygulamasını telefonuna yüklemek isteyen kadınların telefonlarına uygulama yüklendi.

KADINA YÖNELİK ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR

Havza Sosyal Hizmetler Merkezi Müdür Vekili Sefa Çöpçü, kadına karşı şiddetle mücadele kapsamında yıl boyu çeşitli etkinlik ve çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.

"KADINA ŞİDDETE SIFIR TOLERANS"

Tüm çalışmalarında kadına şiddete sıfır tolerans ilkesiyle aralıksız devam ettiklerini belirten Çöpçü, "Kadınların temel hak ve özgürlüklerini ihlal eden ve bu haklara erişimlerini engelleyen her birey insanlık suçu işlemekte. Toplumda bu bilinç oluşana ve kadına karşı şiddet sona erene kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

ÇALIŞMAYI HAVZA BELEDİYESİ VE SOSYAL HİZMETLER BİRLİKTE YÜRÜTTÜ

Etkinliğe, Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Zeki Kurt, Havza Sosyal Hizmetler Merkezi Müdür Vekili Sefa Çöpçü ile görevli personel katıldı.

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.