Bakan Uraloğlu'ndan Samsun-Sarp Demiryolu Projesi müjdesi! "Bu yıl içinde..." Bakan Uraloğlu'ndan Samsun-Sarp Demiryolu Projesi müjdesi! "Bu yıl içinde..."

Samsun İl Jandarma Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, denetimlerle motosiklet ve motorlu bisiklet kazalarının önüne geçilmesinin hedeflendiği belirtildi.

KAZALARIN YÜZDE 14'Ü MOTORSİKLET İLE

Samsun'da bu yıl Trafik Jandarması sorumluluk alanında meydana gelen kazalara karışan araçların yüzde 14'ünü motosiklet ve motorlu bisiklet kazalarının oluşturduğu vurgulandı.

SAMSUN'DA JANDARMA MOTORLARI DENETLEDİ

Motosiklet ve motorlu bisiklet kazalarının önlenmesi ve çalıntı motosikletlerin yakalanması maksadıyla, Samsun İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması Timleri ve Asayiş Timlerince yoğun olarak "Motosiklet ve Motorlu Bisiklet ile Sürücü ve Yolcularının Denetimi"nin gerçekleştirildiği aktarıldı.

MEVZUATA UYGUNLUĞU KONTROL EDİLDİ

Denetimlerde motosiklet ve motorlu bisiklet sürücüleri ve yolcularına mevzuata uygun motosiklet ve motorlu bisiklet kullanımı, koruyucu tertibat kullanımı, koruma başlığı ve koruma gözlüğü ile reflektif yelek giymenin önemi hakkında bilgilendirme yapılarak bu hususta çeşitli bilgilendirme broşürlerinin dağıtıldığı kaydedildi.

Denetimlere, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Albay Garip Gümüş ve Trafik Şube Müdürü Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Serdar Silay'ın da katıldığı belirtildi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.