Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Ömer Faysal Çadır, hastane girişlerine yapılacak güvenlik sistemleri için, "Ölümlü şiddetin önünü alır diye umut ediyoruz" dedi. 

Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Ömer Faysal Çadır, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın hastane girişlerine yapılacağını açıkladığı güvenlik sistemleri ile ilgili değerlendirmede bulundu. Çadır, "Bu sistem ile giriş çıkışlar kontrol altına alınacaktır" ifadelerini kullandı.

Samsun'da kaza! Otomobil ile minibüs çarpıştı Samsun'da kaza! Otomobil ile minibüs çarpıştı

'KONTROL ALTINA ALINIR'

Tabip Odası Başkanı Dr. Çadır, Samsun Medya Grubu'na yaptığı açıklamada, Samsun'daki hastanelerin kapı güvenlik sistemi olmadığını belirterek, şöyle konuştu:

"Sağlıkta şiddeti önlemenin formüllerinden birisi. Hiç değilse ölümlü şiddetin önünü alır diye umut ediyoruz. Samsun'da kapı güvenlik sistemi olan hastane yok. Ama olmalı. Bu büyük bir eksiklik. Bu sistem ile giriş çıkışlar kontrol altına alınacaktır. Özellikle acil kapıları daha çok işliyor. Bu bölümler kontrol altına alınabilir. Ayrıca ultraviyole kapı sistemleri de hayata geçer biran önce. Hastane içine delici, kesici ve öldürücü silahların girişi bu sayede önlenebilir diye umuyoruz."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.