Hangi Ayda Hangi Balık Yenmeli ? Peki Mart'ta Hangisi Daha Lezzetli? Balık sevenler için yılın her ayı balık yemek  hem balıktaki omega 3 hem de lezzet açısından önemlidir.  balık sezonunun bitmesine sayılı günler kala bakın mart ayında  hangi balık  daha lezzetli olur? 

Nokta Arası Programı Kanal S Ekranlarında Sizlerle 20 Mayıs Cuma Nokta Arası Programı Kanal S Ekranlarında Sizlerle 20 Mayıs Cuma
Hangi Ayda Hangi Balık Yenmeli? Peki Mart'ta Hangisi Daha Lezzetli? Balık sevenler için yılın her ayı balık yemek  hem balıktaki omega 3 hem de lezzet açısından önemlidir.  balık sezonunun bitmesine sayılı günler kala bakın mart ayında  hangi balık  daha lezzetli olur? Mart ayının gelmesiyle bu ayda hangi balıkların yenmesine dair araştırmalar yoğunluk kazandı. Balık sezonu 15 Nisan 2022 tarihi itibariyle kapanıyor. Bu nedenle de hem lezzet hem de sağlığa olan faydaları açısından zengin olan balıklar mart ayında da sıklıkla tüketiliyor. Peki, mart ayında yenecek balıklar nelerdir? Mart ayında hangi balıklar lezzetli olur? İşte yanıtı… Derya kuzusu balıklar, mart ayında da doğallık, sağlık, lezzet açısından yiyenlerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Türkiye’nin 3 tarafı denizlerle çevrili bir ülke olması ise balık çeşitlerinin bolluğuna neden olurken, uzmanlar balıkların farklı aylarda farklı lezzetlere sahip olduğunu belirtiyor. İşte mart ayında yenilmesi tavsiye edilen balıklar… MART AYINDA YENECEK BALIKLAR NELERDİR? Balık avı sezonunun kapanmasına kısa süre kala mart ayında izmarit, gümüş, kalkan, mezgit, kefal, kaya balığı, levrek, yayın balıkları bol bulunan ve lezzetli balıklarındandır. HANGİ AYDA HANGİ BALIKLAR DAHA LEZZETLİ? Ocak: Bu ayın en lezzetli balıkları uskumru, lüfer, palamut ve istavrittir. Çinekop, tekir, kefal, kırlangıç ocak ayında en bol dönemini yaşayan balıklardır. Şubat: Kalkan mevsiminin başlangıcıdır. Tekir, gümüş, hamsi, izmarit, kalkan, mersin, torik, kefal, levrek şubat ayında lezzetlidir. Mart: Gümüş, izmarit, mezgit, kalkan, kaya balığı, mezgit, kefal, levrek, yayın balıkları mart ayının lezzetli ve bol bulunan balıklarındandır. Nisan: Gümüş, izmarit, kalkan, mersin, barbun, levrek, kefal, kaya balığı lezzetlidir. Nisan ayında en fazla avlanan balıklar kalkan, levrek, mercandır. Mayıs: Gümüş, izmarit, mercan, mersin, mezgit, levrek, kaya balığı en lezzetli balıklardır. Mayıs ayı deniz canlıları ve balıklar açısından çok zengin çeşitlilik gösteren bir aydır. Barbun, istakoz, levrek, tekir, dil balığı, pavurya, kılıç, kırlangıç, karides, iskorpit mayıs ayında lezzetle tüketilebilir. Haziran: Mercan, akya, kaya balığı, mersin, orkinos, orfoz, sardalya, bu ayda tüketilebilen gereken balıklardandır. Temmuz: Sardalya, çinekop, sarıağız, akya, orkinos, kaya balığı, trança, sinarit bu ayın en lezzetli balıklarıdır. İstavrit çok lezzetlidir. Ağustos: Çinekop, sarıağız, sinarit, kaya balığı, orkinos, sarıkanat lezzetlidir. İstavrit yine en lezzetli balıktır. SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.