GİZEMLİ HAYIRSEVER KARADENİZ'DE

Türkiye son dönemde yaptığı iyiliklerle dikkat çeken "Gizemli hayırseveri" merak ediyordu. Tokat, Samsun, Ordu, Sivas, Yozgat gibi illerde ortaya çıkarak bakkalın veresiye defterindeki borçları kapatan gizemli hayırsever bu sefer de Amasya'da ortaya çıktı. 

Amasya'nın Taşova ilçesinde Yemişen Mahallesi Atatürk Bulvarı'nda 18 yıldır faaliyet gösteren bir bakkalın veresiye defterindeki 10 vatandaşın borcu, hayırsever bir vatandaş tarafından ödendi.

"10 KİŞİNİN BORCUNU SİLDİ"

Bakkal sahibi Adem Çakmak, hayırseverlerin yaptığı bu örnek davranışla ilgili olarak, "Bundan 2 yıl önce de aynısı oldu. Bir iş adamı geldi, veresiye defterini gördü, 'Ödemesi olup da zorlanan var mı?' diye sordu. Geçtiğimiz hafta da aynı şekilde oldu. Almanya’da çalışan bir gurbetçi vatandaşımız, 'Ödemekte zorluğu olan vatandaşlarımız var mı?' diye sordu. Baktık beraber, yaklaşık 10 kişinin borcu olduğunu, miktar olarak da 5 bin lira civarında bir tutarı ödeyebileceğini söyledi. Defteri açtık, 5 bin lirayı ödedi. Kendisinden Allah razı olsun” dedi.

Merve İlhan ile Haberin Penceresi 4 Ekim Çarşamba Merve İlhan ile Haberin Penceresi 4 Ekim Çarşamba

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.