Atakum Belediyesi, üniversite öğrencilerinin ülkenin ve Atakum’un geleceğinde söz sahibi olabilmeleri adına adres taşıma kampanyası başlattı. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin adres taşınması ve nüfus artışıyla birlikte artacak olan bütçenin öğrencilere ayrılacağı müjdesinin ardından çeşitli avantajlara sahip olacak Genç Ata Kart başvuruları da başladı. 

GENÇLER NASIL ATAKUMLU OLUR?

Yurttaşlık görevini yerine getirmek ve geleceğine yön vermek isteyen gençler birkaç basit işlemle Atakumlu olabilir. Yurtta kalan öğrenciler e-Devlet’ten alınabilecek öğrenci belgesi ve yurtta kalındığına dair belge ile Atakum İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne giderek adres beyanı yaptıktan sonra yeni adres bilgilerini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na teslim etmelidir. Evde kalan öğrenciler de e-Devlet’ten alınabilecek öğrenci belgesi ile elektrik, su, veya doğalgaz faturalarıyla Atakum İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne giderek adres beyanı yapmalıdır. Başvuru süreciyle ilgili detaylı bilgi ise www.atakumluyum.com adresinden edinilebilir. 

GENÇ ATA KART NEDİR?

Atakum Belediyesi’nin gençlere yönelik hizmeti olan Genç Ata Kart adresi Atakum’da bulunan 30 yaşından küçük gençler için avantajlar sağlıyor. Öğrencilerin bütçelerine destek sağlamak adına hazırlanan Genç Ata Kart, özel indirim fırsatlarına sahip olacak. Adresi Atakum’da bulunan gençler Genç Ata Kart’a www.atakumluyum.com adresinden ya da Atakum Belediyesi Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi’nden başvurabilecek. Genç Ata Kart’ın güncel fırsatları ise Atakum Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından ve www.atakumluyum.com adresinden takip edilebilecek.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.