15 ŞUBAT TARİHİNDE BAŞVURUYA AÇILIYOR

Kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Göktaş Aile ve Gençlik Fonu’na başvuruların 15 Şubat itibarıyla bakanlığın internet sitesinden alınmaya başlayacağını belirtti.

3613184 1200X627

DEPREM BÖLGESİ PİLOT BÖLGE

Aile ve Gençlik Fonu’nda pilot bölge olarak deprem bölgesinin belirlendiğini ifade eden Göktaş, şunları söyledi: “Aile ve Gençlik Fonu’nu oluştururken uluslararası kriterlerden faydalandık. Ancak deprem bölgesi için şartları özellikle esnettik, farklı tuttuk. İlk etapta Adıyaman, Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri ile Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’daki gençlerimizin başvurularını alacağız. İlerleyen süreçte ise programı bütün Türkiye’de yaygınlaştıracağız. Aile kurma yolunda ilk adımı atacak gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunacağız. Programın ekonomik destek kısmı ile başvurusu onaylanan kişilere toplam 48 ay vadeli iki yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi desteği sunulacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

Fondan faydalanmak isteyen gençlerimizin başvuru tarihi itibarıyla 18-29 yaş arasında yani 30 yaşından gün almamış olması gerekiyor. Çok sayıda gencimizin fondan yararlanması için çiftlerin gelir toplamının brüt 2 asgari ücreti aşmaması gerektiği yönünde bir kriter belirlendi.”

Göktaş fondan yararlanmak isteyenlerin başvuru tarihi itibarıyla resmi nikah gününe en az iki ay, en fazla altı ay kalmış olması gerektiğine işaret etti.

Google'dan yapay zeka arama özelliği: Site ziyaretleri düşebilir Google'dan yapay zeka arama özelliği: Site ziyaretleri düşebilir

milliyet

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.