Eski Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, yeni belediye yönetimi ile birlikte bazı siyasilerin hakkındaki usulsüzlük iddiaları üzerine; İçişleri Bakanlığı'na başvurarak, görev yaptığı dönemin incelenmesi talebinde bulundu.

BAŞVURU YAPTI 

Görev değişiminin ardından hakkındaki bazı usulsüzlük iddiaları ile ilgili eski başkan Av. Cemil Deveci, ilginç bir yönteme başvurdu. Deveci, hem mevcut yönetim hem de bazı siyasilerin
hakkında bazı usulsüzlükler yaptığı iddiaları üzerine 5 yıllık sürenin bakanlık müfettişlerince incelenmesi talebinde bulundu.

'DEVLETİME SIĞINIYORUM'

Dalga yüksekliği alarm veriyor! Samsun Valiliği'nden denize girmeyin uyarısı Dalga yüksekliği alarm veriyor! Samsun Valiliği'nden denize girmeyin uyarısı

Av.Cemil Deveci, İçişleri Bakanlığına verdiği dilekçede şu görüşleri paylaştı: "31 Mart 2019- 31 Mart 2024 tarihleri arasında Atakum Belediye Başkanı olarak görev yaptım. Bu süre içinde belediye işlemleriyle ilgili çok sayıda müfettiş denetimi, yasa uyarınca belediye meclis denetimi ve Sayıştay denetimleri yapıldı. Sonuçları usulüne uygun olarak meclisin ve dolayısıyla kamunun bilgisine sunuldu. Şimdi ise mevcut belediye yönetimi, bazı siyasi kurumlar ve kişiler; kurumu ve kişiliğimi zedeleyici söylem ve davranışlarda bulunmaktadırlar. 10 yıllık memuriyet ve yöneticilik; 34 yıllık avukatlık hayatımda çocuklarımın, ailemin ve yakınlarımın ve meslektaşlarımın yere bakmayacağı, rencide olmayacakları kanuni, ilkeli, ahlaklı bir tutum ve görev anlayışıyla yaşamımı sürdürdüm. Şimdi ise büyük bedeller ödeyerek kurduğum ve çocuklarıma miras bırakmak istediğim ilkelerimin, ahlaki değerlerimin, yaşam biçimimin küçük insanların küçük siyasi hesaplarına kurban edilmemesi için devletime sığınıyorum. Görev yaptığım döneme ilişkin yetki ve sorumluluğumdaki tüm belediye işlemlerinin incelenerek varsa usulsüz ve hukuka aykırı işlem, gereğinin yapılmasını saygıyla diliyorum."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Muhabir: NEJLA KAYA