Samsun'da AK Parti Meclis üyesi Erol Köroğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü açıklamasında, darbe girişimini bir kez daha lanetle kınadığını söyledi.

AK Parti Meclis üyesi Köroğlu, 15 Temmuz 2016 yılında yaşanan darbe girişiminin 6. yıl dönümü ile ilgili açıklama yaptı. 

"LANETLE KINIYORUM"

Köroğlu, darbe girişiminin milletin canı pahasına ortaya koyduğu irade ile püskürtüldüğünü söyleyerek, şöyle konuştu "Ülkemizde 6 yıl önce yapılan darbe girişimini bir kez daha lanetle kınıyorum. 15 Temmuz 2016'da kalkışılan hain darbe girişimine karşı çıkan 251 vatandaşımız o gece FETÖ mensuplarınca şehit edildi. Ülkemiz o gece büyük bir badire atlattı. İnsanlar vatan aşkıyla uçaklara taş atarak, tankların önlerine yatarak darbe girişimini durdurmaya çalıştı. Ve milletin iradesi, darbecilere karşı galip geldi. Allah bize ve ülkemize bir daha böyle bir gün yaşatmasın. Birlik ve beraberlik içinde vatanımızı sonuna kadar koruyacak ve savunacağız. Bu vesile ile 15 Temmuz gecesi darbeye direnirken şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ise bir kez daha sabır diliyor, gazilerimize de şükran ve minnetlerimi sunuyorum."

Kanal S geliyor, Çarşamba konuşuyor Kanal S geliyor, Çarşamba konuşuyor

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.