Herkesin merakla beklediği asgari ücret zammına ilişkin rakamların belirlenmesine saatler kala Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. İşte o açıklama...

Fındık taban fiyatları bugün açıklanıyor! Üretici müjde bekliyor Fındık taban fiyatları bugün açıklanıyor! Üretici müjde bekliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya'da gerçekleşen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları zirvesi sonrası açıklayacağını söylediği asgari ücret için basın mesuplarıyla yaptığı söyleşide,"Asgari Ücret Tespit Komisyonu en ideal seviyeyi belirleyecek. Hiçbir vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme sözümüz, kararlığımız var" dedi.

"VATANDAŞI ENFLASYONA EZDİRMEME SÖZĞMÜZ VAR"

Bugün açıklanması beklenen yeni asgari ücret tutarıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışıyor. İnşallah arkadaşlarımız çalışmayı efradını cami ağyarını mani bir şekilde bitirirler. Biliyorum ki Asgari Ücret Tespit Komisyonu en ideal seviyeyi belirleyecek. Biz de inşallah müjdeli haberi işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşırız. Hiçbir vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme sözümüz, kararlığımız var. Şartlara göre ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI YENİ ASGARİ ÜCRETİ AÇIKLAYACAK

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zammın belirlenmesi için çalışmalarını tamamladı. Komisyon dün ikinci kez toplanırken yeni asgari ücret rakamını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TÜRK-İŞ Genel Başkan Ergün Atalay ve TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ile açıklaması bekleniyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.