AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve MHP Samsun İl Başkanı Osman Kandıra, tüm müslüman aleminin Miraç Kandili'ni tebrik ederek, birlik ve beraberlik mesajları paylaştı.

NİCE SIRRI İÇİNDE SAKLIYOR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem KARAASLAN: Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili peygamberimizin Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya uzanan yolculuğunu ifade eden, yaşanan sıkıntılı günlerden sonra gönüllere teselli mahiyetinde gerçekleşen miraç hadisesi, inananlar için nice sırrı içinde saklamaktadır. Bu günlerde, ülkemizi yasa boğan Kahranmaraş merkezli depremlerde yitirdiğimiz canlarımızın üzüntüsünü yaşıyoruz. Devletimizin tüm imkânlarını ilk andan itibaren seferber ettiği, 85 milyon milletimizle kenetlenerek, güçlü bir beraberlik ve dayanışma içerisinde depremden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını hızla gidermeye çalıştığımız, milletçe yardım elimizi uzattığımız bu günlerde Yüce Allah’tan duamız, bu zorlu günleri en kısa sürede atlatmamızdır.

DUALARIMIZI EKSİK ETMEYELİM

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya YILMAZ: Ülkemiz çok büyük bir afet, acı yaşadı. Ülkece yüreğimiz yandı, Türkiye olarak birbirimize kenetlendik, aziz halkımızın yanında olmak için seferber olduk. Deprem bölgesinde kaybettiğimiz hayatlar, ailelerimizin yaşadığı acıları tarif etmek mümkün değil. El ele vereceğiz, yaralarımızın sarılması için ne gerekiyorsa Devlet-Millet kaynaşmasıyla birlikte yapacağız. Şu mübarek günlerde dualarımızı, yardımlarımızı deprem bölgesindeki kardeşlerimize eksik etmeyelim. Rabbim ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bu duygularla hemşerilerimizin ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum.

YARDIMLAŞMAYI ÇOĞALTALIM 

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan TOGAR: Bu mübarek gün ve gece manevi duygularımızın daha bir yoğunlaştığı, birlik ve beraberliğin, sevgi ve kardeşliğin pekiştiği, dargınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışmanın doruğa çıktığı maneviyat yüklü müstesna bir zaman dilimidir. Dua ve ibadetlerin kabul olduğu, yapılan hayırların kat be kat sevap hanemize yazıldığı bugünlerde dayanışma ve yardımlaşmayı çoğaltalım. Sağlık, huzur ve mutluluğunun tesisine vesile olalım. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Aleminin mübarek Miraç Kandili’ni kutluyor, mucizelerin yaşandığı bu zaman diliminin ilçemiz, ülkemiz ve tüm insanlığa huzur, barış, sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ediyor ve yaşadığımız afette hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

BARIŞ VE HUZUR TEMENNİSİ 

MHP Samsun İl Başkanı Osman KANDIRA: Bu yıl Miraç Kandili'ni kutlarken, ülkemizde meydana gelen son deprem felaketi nedeniyle kalplerimizde derin bir üzüntü taşıyoruz. Yüce Allah'ın sonsuz merhameti ile insanlara her zaman yardım etmeyi, onların acılarını hafifletmeyi emreder. Türk milleti olarak bu zor günlerin birlik ve beraberlik içerisinde üstesinden geleceğimize yürekten inanıyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve yüce Türk milletine sabır diliyoruz. Bu vesileyle, tüm İslam aleminin Miraç Kandili'ni tebrik eder, bu mübarek gecenin sevgi, kardeşlik, barış ve huzur getirmesini diliyorum. Dualarımızın, ülkemize, insanlarımıza ve tüm Türk-İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Haber Kaynak: Samet ÖZEN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.