Haziran ayının da gelmesiyle birlikte hava sıcaklıklarındaki yükseliş, hem vatandaşları hem de pek çok cihazın zorlayacak türden.

Özellikle son yıllarda artan enflasyon ile otomobillerin servis bakımları, parça değişimleri gibi işlemleri de adeta küçük bir servet değerine ulaşmışken, milyonlarca vatandaş aracında arıza çıkarabilecek durumlardan olabildiğince uzak durmaya çalışıyor.

40 YILLIK SANAYİ USTALARI UYARDI

40 yıllık sanayi ustaları, yaz aylarında yakıt buharı yastığı oluşumu nedeniyle depodan motora yakıt iletimini bozabilecek yüksek buhar basınçlı kış sınıfı akaryakıt kullanımı konusunda araç sahiplerini uyarırken, böyle bir durumun başınıza gelmemesi için yapmanız gerekenleri tek tek açıkladılar.

Kış sınıfından yaz sınıfına tam bir geçiş, yakıt dağıtım zincirinin her bir seviyesinde yapılmalıdır. Dizel yakıtın hafif bileşeni olan kerosenin, dizel yakıtın ağır bileşeni olan gaz yağı ile tam ve doğru zamanda değiştirilmesi gerekiyor.

Üstelik kerosenin ekonomik olarak gaz yağından daha pahalı olması, bu değişikliğin sizi çok daha tasarruflu bir sürüş deneyimini yaşamanızı sağlar.

Kira fiyatlarında büyük artış! Ünlü ekonomist açıkladı Kira fiyatlarında büyük artış! Ünlü ekonomist açıkladı

ALINTI: KAMU SON HABER

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: KAMU SON HABER