Samsun'un İlkadım İlçesi 56'lar bölgesinde görkemli bir törenle açılan CoffeWorksCo, özel olarak harmanlanmış kahve çeşitlerinin muhteşem aramolarla buluştuğu zengin menüsü ve birbirinden leziz tatlı çeşitleriyle vatandaşların gönlünü fethedecek.

EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ

Yoğun katılımla 56'lar bölgesinde Çakırkaya Cafe Restoran Ltd. Şt. tarafından tarafından 650 metrekarelik alanda hizmete açılan CoffeWorksCo müşterilerini ağırlamaya başladı. Resmi açılış töreninde konuşan Çakırkaya Cafe Restoran Ltd. Şt. Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Kaya, "İnşaat, market, kafe ve restoran alanlarında hizmet veriyoruz. Vezirköprü ve Havza'da restoran, kafe işletmelerimiz var. Samsun'da da kafe açtık. Bundan sonraki süreçlerimizde de bir kaç tane daha kafe ve restoran açmayı hedefliyoruz. Asıl işimiz inşaat olmakla birlikte 2019 yılında bu sektöre girdik ve emin adımlarla ilerliyoruz" dedi.

OLUMLU DÖNÜŞLER ALIYORUZ

CoffeWorksCo'yu Samsun'a kazandırılmasıyla ilgili inanılmaz olumlu geri dönüşler aldıklarını kaydeden Kaya, "Konseptimize güveniyoruz. Gelen misafirlerimize kahvenin yanı sıra pasta, kurabiye, atıştırmalık, sandviç ürünlemizle de hizmet veriyoruz. Kafemiz 650 metrekare alana kuruldu ve 3 kattan oluşuyor" ifadelerini kullandı. 

HEDEF KİTLEMİZ ÖĞRENCİLER

CoffeWorksCo isim hakkı sahibi Ömer Balaban da bünyelerinde bulunan markalardan bahsederek şunları söyledi: "Biz bir grup firmasıyız. Bünyemizde 4 markamız var. Bunlar CoffeWorksCo, Kahveland, Aldente ve Espresso. Bugün Türkiye genelinde 52. şubemizi açtık. Samsun da 56'lar zaten hedef bölgemizden birisiydi. Daha önceden Atakum'da da bir şubemiz vardı. İnsanların tüketim alışkanlıkları Samsun'da gayet  güzel. Biz de bu noktada pazarda yer almak istiyoruz. Bizim daha çok müşteri kitlemiz 17-23 yaş arası dediğimiz öğrenciler. Öğrencilerin çok daha sosyalleşebileceği, interneti çok rahat kullanabilecekleri, dünya kahvelerini çok rahat tadabileceği mekanlar oluşturmaya çalışıyoruz. Daha çok gençler hedefimiz diyebiliriz."

DERS DE ÇALIŞABİLECEKLER

Çakırkaya Cafe Restoran Ltd. Şt. ortaklarından Ekrem Çakır ise şöyle konuştu: "Asıl mesleğim gıda sektörü. Gıda ambalaj, makine toptancılığı yapıyorum. CoffeWorksCo ilk adımımız oldu. İstanbul'da da böyle bir planımız var. Hayırlısıyla düzene koyduğumuzda bir kaç şube daha açmayı düşünüyoruz. Gençlerin ders çalışabileceği bir ortam yapmak istedik. Sadece kahve, çay içip devam etmiyorlar. Genç öğrencilerimiz için atıştırmalıklar var. Kafemizi oldukça yoğun bir bölgeye konumlandırdık ve çok talep de görüyor." 

CoffeWorksCo'nun açılışına İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, İYİ Parti Samsun Milletvekili Adayı Birsen Öztürk, MHP Samsun Milletvekili Adayı Abdullah Karapıçak, eski Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, çok sayıda vatandaş katıldı. 

Bora Kara

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.