Yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken Cumhuriyet Halk Partisi’nde belediye başkan adayları belirleniyor. Yaklaşık 400’den fazla adayın belirlendiği CHP’de 200’ye yakın adayın daha isimleri netleşecek.

Bağımsız Çarşamba Belediye Başkan Adayı Hüseyin Dündar'a Çarşambalıların desteği çığ gibi büyüyor Bağımsız Çarşamba Belediye Başkan Adayı Hüseyin Dündar'a Çarşambalıların desteği çığ gibi büyüyor

CHP SAMSUN ADAYINI AÇIKLAYACAK 

Adayların belirleneceği toplantı ise 4 Ocak’taki Parti Meclisi olacak. CHP Genel Başkanı Özgür Özel başkanlığında ilk olarak Merkez Yönetim Kurulu, sonra da Parti Meclisi toplanacak. Parti Meclisi üyeleri, aday adaylarını tek tek oylayarak adayı belirleyecek. Samsun, Aydın, Mersin ve Adana gibi büyükşehirlerin ve ilçelerinin adaylarının perşembe günü belirlenmesi bekleniyor. Ayrıca, İstanbul’un 20’den fazla ilçesinin belli olması beklentiler arasında. Çünkü 5 Ocak’ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun düzenleyeceği tanıtım programı olacak. O tanıtımda ilçelerin adayları da duyurulacak. Tanıtımın Haliç Kongre Merkezi’nde olması bekleniyor.

Perşembe günü yine İzmir adayının belli olması beklenmiyor. CHP heyeti, büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını belirlemek için çalışıyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından heyet hazırladığı raporu genel merkeze sunacak. Raporun PM toplantısı öncesi verilmesi bekleniyor. Ancak İzmir adayının ocak ayının ortalarında açıklanması öngörülüyor. Yine ocak ayının ortalarında CHP adaylarını açıklamayı hedefliyor. Ocak ayının sonunda da CHP sahaya inecek.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.