Samsun polisi göz açtırmadı: 16 kişi hakkında adli işlem Samsun polisi göz açtırmadı: 16 kişi hakkında adli işlem

CHP Yakakent Belediye Başkan Adayı Burhan Bayrakdar, turizm master planıyla ilçeyi sadece Samsun'a değil Türkiye'ye tanıtacaklarını belirterek, "Yakakent'i Samsun'un incisi haline getireceğiz" dedi. 

"SAMSUN'UN İNCİSİ OLACAK"

Bayrakdar, Kanal S ekranlarında Sevtap Sağlam'ın sunduğu Günaydın Samsun programının konuğu oldu. Yakakent'i tüm Türkiye'ye tanıtmakta kararlı olduklarını kaydeden Bayrakdar, "Bizim gelecekle ilgili ufkumuz büyük. Yakakent'i sadece Samsun'a değil turizm master planıyla Türkiye'ye tanıtacağız. Karavan, yayla, deniz turizmiyle ilgili Yakakent'i büyük bir alana yayacağız. Yakakent'in alanını genişleteceğiz. Hem konutla ilgili sorunlar var. İmarlı arsalar üreterek vatandaşın sorununu halletmiş olacağız. Çam Gölü'nden başlayıp Alaçama kadar çok güzel bir sahilimiz var. Yakakent'i vatandaşlarımızla birlikte Samsun'un incisi haline getireceğiz" diye konuştu.

"AYRIM YAPILMAYACAK"

Projelerinde de bahseden Bayrakdar şunları söyledi: "Yakakent'te özellikle girişimci kadınlarımız var. Biz kadınlarımıza güzel bir mekan oluşturacağız ve ürünlerin paketlenmesi, planlamasında yanlarında olacağız. Ürettiğimiz ürünleri kardeş belediyemiz Çankaya Belediyesi'nden bir stant alarak satış merkezlerinde satışına yardımcı olacağız. İzmir'de İstanbul'da bu ürünlerin satılmasını sağlayacağız. Evde yaşlıların bakımı ve ev temizliğiyle ilgili projemiz var. Bugün evlenmek çok zor. Salon, pasta, orkestra, gelinlik ve damatlık düğün paketi olarak ücretsiz sunacağız. İlçelerde vatandaş mezar kazmak için bir sürü para veriyorlar. Belediye başkanı olduğumda Büyükşehir'le protokol yapacağız. Defin işleriyle ilgili asla para alınmayacak. Düzenli geliri olmayan doğum yapan kadınlarımızın çocukların bez bizden olacak. Vatandaşa dokunacağız. Kültür sanatla ilgili çok öndeydik. Bizim dönemimizde Japonya'da dostluklarımız vardı. Yakakent'i uluslararasında tanıtacağız. Biz Yakakent'i geleceğe hazırlayacağız."

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.