CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, ulaşımın pahalı olduğunu belirterek,  "Öğrencilerimiz okula gidiş ve dönüşte belediyenin toplu taşıma araçlarına bedava binecek. Dar gelirli ihtiyaç sahiplerine de mutlaka ulaşımda indirimler yapacağız” dedi.

TERSANE UNUTULDU

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, Çarşamba ilçesinde muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi. Muhtarların sorunlarını dinleyen Öncü, projelerini anlattı. Çarşamba’ya yapılması planlanan tersane projesinden bahseden Öncü, “İnsanlardan nüfus cüzdanlarının fotokopilerini aldılar. Tersane açılacak denildi. 10 bin kişi işe girecekti. Unutuldu gitti. Şimdi büyükşehir belediyelerinin iş ve istihdamla ilgili bugüne kadar gerçekten ihmal ettikleri, üstlerine sorumluluk almadıklarını görüyoruz. Samsun’da işsizlik özellikle de gençlerimizin işsizliği büyük bir problem olarak duruyor. Biz bu sorunu ve çözümünü biliyoruz. Gençlerimizi meslek edindirme kurslarına alacağız. Onları iş insanlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda ara eleman olarak yetiştireceğiz” dedi.

DAR GELİRLİYE İNDİRİM

Samsun’daki ulaşımın pahalılığından söz eden Öncü, “Samsun’da özellikle öğrencilerimiz için şunu yapacağız. Bir defa okula gidiş ve dönüşlerinde öğrencilerimizden ücret almayacağız. Öğrencilerimiz okula gidiş ve dönüşte belediyenin toplu taşıma araçlarına bedava binecek. Onun dışında da öğrencilerimize net indirimler yapacağız. Dar gelirli ihtiyaç sahiplerine de mutlaka ulaşımda indirimler yapacağız” ifadelerini kullandı.

YOLLAR KÖSTEBEK YUVASI GİBİ

Samsun’da yapılacak çok iş olduğunu vurgulayan Öncü, “Çarşamba'nın şehir içini görüyorsunuz. Çarşamba’nın yolları köstebek yuvası gibi. Bugünlerde alelacele bazı şeyleri yetiştirmeye çalışıyorlar. Bunun altında seçimin yaklaşmış olması var. Biz 17 ilçenin tamamına eşit hizmet götüreceğiz. Bugün hizmetin adaletli bir şekilde dağıtılmadığını biliyorum. Genel siyasete asla girmek istemiyorum. Bu yerel yönetim seçimi. Daha önce hangi parti tercihi olursa olsun insanların yerel yönetimlerde, kim daha iyi hizmet edecekse partiye bakılmaksızın tercihlerini öyle yapmasını rica ediyorum. Samsun bunu geçmişte yaptı. Şuna itibar etmeyin. ‘Eğer muhalefet, belediyeleri kazanırsa destek alınamaz, hizmet yapılamaz’ sözlerine inanmayın. Bu her yerel seçim öncesi söylenir ve doğru bir şey değildir” diye konuştu.

İNSANLAR MAĞDUR EDİLİYOR

Belediye başkanının kim olduğuna, hangi partiden olduğuna bakılmaksızın nüfusları ölçeğinde maddi destek aldığını kaydeden  Öncü, “İktidar ya da muhalefet belediyelerine İller Bankası, ‘Para vermiyorum’ diyemez. Ancak şu yapılabiliyor, iktidar belediyeleri, yüksek oranda borçlandırılabiliyor, tıpkı Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye'nin en borçlu belediyelerinden biri olması gibi. Evet bu hizmet amaçlı yapılıyor ama bu para faizli para. Bu hepimizin sırtından çıkacak. Seçime 2 ay zaman kalmış, mevcut belediye başkanı ilave bir milyar lira daha borçlanma yetkisi aldı. Neymiş? Kamulaştırmada kullanılacakmış. İnsanlar çok hızlı şekilde mağdur ediliyor” dedi.

Cevat Öncü, muhtarlarla buluşmasının ardından 14 Şubat Sevgililer Günü’nde nikah kıyan çiftin şahitliğini yaptı. Öncü, daha sonra Çarşamba’da pazar yeri ve esnaf ziyaretinde bulundu.

Vali Orhan Tavlı'dan SBB Başkanı Halit Doğan'a hayırlı olsun ziyareti! Gündem Samsun Vali Orhan Tavlı'dan SBB Başkanı Halit Doğan'a hayırlı olsun ziyareti! Gündem Samsun

Bu haber ajans tarafından hazırlanmıştır

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.