CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, göreve geldikleri takdirde işçilerin mağdur edileceğine dair dedikoduların yayıldığını belirterek, "Biz gelirsek belediye çalışanları mağdur olurmuş. Maaşlarını alamazlarmış. Haklarını alamazlarmış. İşten çıkartılırlarmış. Asla öyle bir şey yok" dedi.

"BU SEÇİMİ HEP BERABER KAZANIYORUZ"

Cevat Öncü, seçim çalışmaları kapsamında Galericiler Sitesi, Eski Sanayi Sitesi ve 1965 Samsunspor Derneğini ziyaret etti. Ardından Adige Kültür Derneği iftar programına katılan Öncü, daha sonra da Atakum ilçesi Taflan Mahallesi’nde Açık Hava Toplantısına katıldı. Soğuk ve yağmurlu havaya rağmen yoğun bir katılımın olduğu Taflan’da konuşan Cevat Öncü, “Bize gösterdiğiniz coşku ve güzel karşılama için ayrı ayrı teşekkür ederim” diyerek vatandaşları selamladı. Seçimi kazanmaya çok az bir fark kaldığını ifade eden Cevat Öncü, “Kararsızları ikna edip, kendi safımıza çekebilirsek, projelerimize ikna edebilirsek, sizlerin gayretiyle bu sayıyı çoğaltabilirsek, inanın bana biz bu seçimi kazanıyoruz. Hep beraber kazanıyoruz” diye konuştu. 

BELEDİYE ÇALIŞANLARINA SESLENDİ 

“Belediye çalışanlarına seslenmek istiyorum” diyerek konuşmasını sürdüren Öncü şunları söyledi:
“Çok kara bir propaganda yapıyorlar. Onlar gider biz gelirsek belediye çalışanları mağdur olurmuş. Maaşlarını alamazlarmış. Haklarını alamazlarmış. İşten çıkartılırlarmış. Asla öyle bir şey yok. Biz emeğin emekçinin yanında duran yapılardan geliyoruz. Biz alın terini kutsal bilenlerdeniz. Biz eşit işe, eşit ücret diyenlerdeniz. Biz onları mutlu etmeden Samsun'un mutlu olmayacağını biliyoruz. Bugün göstermelik olarak Çarşamba Belediyesi'nin çalışanlarına zam yapılmış. Neredeydiniz bugüne kadar? Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına verilmiş yüzde 17 yasal hakkı ödemeyerek onları mahkeme kapılarına gönderen zihniyete izin verecek miyiz?”

Havada panik! Uçaklar, Samsun-Çarşamba Havalimanı'na iniş yaptı Havada panik! Uçaklar, Samsun-Çarşamba Havalimanı'na iniş yaptı


"ÇARŞAMBA OVASI KİMSENİN ÇÖPLÜĞÜ DEĞİL"

Öncü sözlerini şöyle sürdürdü: “Samsun'u kirli sanayinin merkezi yapmak istiyorlar. Samsun'u sanayi anlamında Türkiye'nin çöplüğü gibi görüyorlar. Samsun, Kerimbey, Kutlukent, Çarşamba Ovası kimsenin çöplüğü değildir. Biz baca gazlarını, sanayi atıklarını kontrol altına alacağız. Sanayiyi, sanayiciyi, gerçek anlamda biz destekleyeceğiz. Mutlaka işsizliğe çözüm olmak için bunu yapacağız."


Bu haber ajans tarafından hazırlanmıştır

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.