CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Özdağ, İYİ Parti'nin ret kararını değerlendirdi: "Yerelde işbirliği olabilir" CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Özdağ, İYİ Parti'nin ret kararını değerlendirdi: "Yerelde işbirliği olabilir"

Samsun'da 2015-2018 yılları arasında, iki dönem boyunca CHP İl Başkanlığı yapan Av. Dr. Tufan Akcagöz, "Değişmek, gelişmenin en anlamlı adımıdır" diyerek yeniden aday olduğunu duyurdu.

"SAMSUN HALKININ AVUKATLIĞINI ÜSTLENDİK "

CHP Samsun İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen basın toplantısında adaylığını açıklayan Akcagöz, "Samsun’da, daha önceki İl Başkanlığımız döneminde yapmış olduğumuz basın açıklamaları ile altı binin üzerinde haber olduk. Bu açıklamalarla, Samsun halkının avukatlığını üstlendik. O dönemde olduğu gibi önümüzdeki İl Başkanlığımız döneminde de Belediyeleri adım adım takip edeceğiz. Gerek belediye meclis üyelerimiz ile, gerekse yargı yoluyla bu belediyelerdeki hukuk dışı uygulamaları bir bir ortaya çıkaracak ve Samsun halkının hakkını hukukunu savunup, bu doğrultuda mücadeleyi en tepe noktaya taşıyacağız" dedi.

"DEĞİŞMEK GELİŞMENİN EN ANLAMLI ADIMIDIR"

"2023 seçim sonuçları, hepimizde ciddi bir karamsarlık, geleceğe dair büyük bir umutsuzluk ve belki de çaresizlik duygusu yaratmış olabilir" diyen Akcagöz sözlerini şöyle sürdürdü: "Atatürk devriminin ışığına inanmış hiçbir yurtseverin köşeye çekilmeye, teslim olmuş gibi davranmaya hakkı yoktur. İnandığımız idealleri hayata geçirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Düştüğümüz yerden kalkmasını bileceğiz. Ben yürekten inanıyorum ki, her gecenin bir sabahı olduğu gibi, her şer yönetimin de mutlaka bir sonu vardır. Elbirliği ile bu başarıyı elde edeceğiz. Bir Atasözü der ki; 'Sen değiştiğinde, talihin de değişir.'  Değişmek, gelişmenin en anlamlı adımıdır.  Bu duygu ve düşüncelerle, kapımızın herkese açık olduğunu ifade ederek, partimize emek vermiş ve bundan sonra emek vermek için yola çıkacak olan herkesi bu mücadeleye destek vermeye davet ediyor, Samsun İl Başkanlığı görevinde bulunduğumuz dönemde yapmış olduğumuz özverili çalışmalardan aldığımız güçle ve siz değerli partililerimizden aldığım destekle, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum."

ELVAN İLHAN

 SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.