CHP İl Başkan Adayları,  İl Kongresi’nde İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar’ın tatilde olmasını ve kongreye katılmamasını yorumladı.

TUFAN AKÇAGÖZ: "Türkiye'nin Cumhuriyet Halk Partisi olarak inanmış kadrolara ihtiyacı var,Cumhuriyet Halk Partisi'nin yılmaz kadrolara ihtiyacı var, kararlı ve inançlı kadrolara ihtiyacı var. CHP Samsun İl örgütü çok önemli İlkadım şeyri diye geçiştiremeyiz, İlkadım şehri olmanın gereğini yerine getirmeliyiz. Dolayısıyla önümüzdeki süreç yerel seçimi beraberinde getiriyor. Samsun deyince bundan 15 - 20 yıl önce Cumhuriyet Halk Parti'li Belediye'yi anımsardı inasanlar, maalesef son zamanlarda bunu konuşamıyoruz. Bundan uzaklaştık biraz. Yeniden aynı duygu ve düşüncelerle bu inancı iktidar yapmak için için yerelde çalışmak zorundayız. Hedefimiz büyükşehir."

MEHMET ÖZDAĞ: " İlkadım ilçemizin büyük bir ezici çoğunluğu tarafından seçilmiş ilçe başkanı ancak uzun zaman önce erken rezervasyonla yaptırdığı bir tatil süreci var, çakışmadan başka bir şey yok. Ağustos döneminde düğündelere denk gediği için bende bazı ilçe kongrelerine katılamadım. O yüzden altında başka bir şey aramaya gerek yok. Ben rahatım o konuda, başkaları ne düşünür bilmiyorum"

Gürkan Sarıkaya ile Kanal S Ana Haber 6 Aralık Çarşamba Gürkan Sarıkaya ile Kanal S Ana Haber 6 Aralık Çarşamba

ALİ İZZET KAVTELEK: "Kişisel bir durum olduğunu düşünüyorum dolayısıyla takdir kendisinin. Bu konuda bizim söyleyeceğimiz bir durum olamaz.

FATİH TÜRKEL: "Bilgim yoktu bende bugün öğrendim arkadaşlardan, herhalde vardır daha önemli bir programı"

AYLİN TAT: "O konu hakkında bilgim var çok önceden planlanmış olabilir."

NEJLA KAYA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.