Samsun'da kundaklama: Sigortadan para almak için aracı yaktı Samsun'da kundaklama: Sigortadan para almak için aracı yaktı

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, seçim çalışmalarını kapsamında çeşitli Atakum ilçesindeydi. Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel ile birlikte önce muhtarlarla bir araya gelen Cevat Öncü daha sonra Esenevler Mahallesinde pazar yeri, Citymall AVM’de esnaf ziyaretinde bulundu daha sonra Atakent sahilinde vatandaşlarla bir araya geldi. 

Günün son programında Korupark Sitesinde vatandaşlarla buluşan Öncü, burada kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Öncü; “Atakum ilçe sınırları içerisinde yapılmış bir marina var. Mevcut belediye yönetimi artık orası bir dolgu alanıdır, parantez içinde ‘rant alanıdır’ demek istiyor. Orayı dolduracak, oraya inşaat yapacak. Bizim yönetimimizde sahiller halkın olacak, özelleştirilemez. O tür halka rağmen dayatma projeleri masadan süpüreceğiz. Biz birlikte yöneteceğiz. Çözüm odaklı olacağız. Atakum'un da Samsun'un da genel ve özel problemlerini çok iyi biliyoruz. Yıllardır bu konuları çalışan bir inşaat mühendisiyim. Bu konularda raporlar hazırlamış, çözüm önerileri sunmuş bir inşaat mühendisiyim” ifadelerini kullandı.

Seçim çalışmaları kapsamında her yere ulaşma şanslarının olmadığını ifade eden Cevat Öncü, “O kadar bir zamanımız yok ve müthiş bir haksız rekabetle karşı karşıyayız. Billboardları görüyorsunuz, bize ‘yok’ dediler. Bir gecede üçte ikisini kullandılar, diğer üçte birini üç adaya dağıttılar. Yani onların devasa bütçeleri, onların belediye bütçeleri, onların arkalarında holdingler var. Biz ise kendi alın terimizle yürüyoruz. Şeffaf ve açık bir şekilde ben size bunu ifade ediyorum. Atakum'da Serhat başkanıma, büyükşehirde bize sahip çıkın, destek olun. Biz size güveniyoruz. Siz de bize güvenin” diye konuştu.

Bu haber ajans tarafından hazırlanmıştır 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.