SAMSUN'UN EN ÇOK DEĞERLENEN İLÇESİ CANİK

Canik, yükselen değer grafiği ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Arsa, konut ve dükkan başta olmak üzere tüm gayrimenkul türlerinde yükselen değer ivmesiyle vatandaşların ve yatırımcıların en fazla rağbet gösterdiği konum olan Canik, Samsun’un en değerli ilçesi olarak belirlendi. Gayrimenkul değer hesabı ve analizi yapan Endeksa platformu tarafından yapılan araştırmalar sonucunda hazır hale getirilerek açıklanan ‘Kent Kıymet Raporu'na göre Canik, bütün ilçeleri geride bırakarak Samsun’un en çok değerlenen ilçesi oldu.

YATIRIMCILAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERİYOR

Açıklanan rapora göre, nüfusu 1 milyon 368 bin 488 olan Samsun'da, 693 bin 331 adet konut bulunuyor. Yapay zeka ve büyük veri analizi yöntemleri kullanarak Samsun’un tüm ilçelerinin gayrimenkul değer oranlarının mercek altına alındığı raporda bütün ilçeleri geride bırakan Canik’te bir konutun ortalama metrekare başına satış fiyatı 14 bin 370 TL oldu. Konut almak isteyen vatandaşların tercihlerinde ilk sırada yer alan ve yatırımcıların büyük bir ilgi gösterdiği ilçede, bir evin ortalama satış fiyatı ise 1 milyon 939 bin 950 TL olarak belirlendi.

Meliha Aktürk ile İnanç Dünyası 1 Haziran Perşembe Kanal S'de Meliha Aktürk ile İnanç Dünyası 1 Haziran Perşembe Kanal S'de

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.