Canik Belediyesi tarafından, 1. sınıfa başlayan 2 bin öğrenciye kırtasiye seti ve okul çantası hediye edildi. Dağıtım töreninde konuşan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Eğitim dostu bir belediyeyiz. Bu anlamda çocuklarımızın eğitiminin aksamaması ve eğitimden geri kalmaması için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Uyum programı çerçevesinde okula başlayan minikler için kolları sıvayan Canik Belediyesi, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle ilçedeki tüm 1. sınıf öğrencilerine, içerisinde kırtasiye seti bulunan çanta hediye etti. Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda dağıtım töreni düzenlendi. Törende Başkan Sandıkçı, Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Celalettin Sula ve Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu miniklere, yıl içerisinde ihtiyaç duyulacak tüm kırtasiye ürünlerinin içinde bulunduğu çantaları dağıttı.

Samsunlular dikkat! Orta Karadeniz için fırtına uyarısı Samsunlular dikkat! Orta Karadeniz için fırtına uyarısı

"TÜM İHTİYAÇLAR BU ÇANTADA"

Başkan İbrahim Sandıkçı törende yaptığı konuşmada, “Belediye olarak eğitime sürekli destek veriyoruz. Eğitim dostu bir belediyeyiz. Bu anlamda çocuklarımızın eğitiminin aksamaması, eğitimden geri kalmaması ve onları daha ileriye taşımak için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Canik ilçesinde 1. sınıfa başlayan tüm öğrencileri -ayırt etmeksizin- kırtasiye setleri ile buluşturduklarını belirten Sandıkçı, “Bu yıl Canik’te 1. sınıfa başlayan yaklaşık 2 bin öğrencimiz var. Tamamına bu kırtasiye setlerini verdik. Öncesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle temas kurarak birinci sınıfta çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu tüm materyallerin listesini aldık ve o listenin tamamını alarak çantalarına yerleştirdik” diye konuştu.

"HİÇBİR ZAMAN İHMAL ETMİYORUZ"

Üniversite öğrencilerine de destek verdiklerini açıklayan Sandıkçı, “Canik’te ikamet eden ve Türkiye’nin neresinde hangi üniversiteyi kazanmış olursa olsun tüm öğrencilerimize burs veriyoruz. Yine aynı şekilde bölgemizde ikamet eden üniversite öğrencilerinin elektrik, su ve doğalgaz faturalarını bizler ödüyoruz. Belediye olarak asli görevlerimizin yanında eğitimi hiçbir zaman ihmal etmiyoruz” şeklinde konuştu.

"SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİDEYİZ"

Öğretmenler olarak sorumlulukların bilincinde olduklarını belirten Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu da  "Biz öğretmenler olarak dünyanın en ulvi en yüce mesleğini icra edenleriz. Yükümüzün, sorumluluğumuzun ne kadar ağır olduğunun farkındayız. Hata yapma lüksümüzün olmadığının bilincindeyiz. Azim, kararlılık fedakarlık ve sabır olmadan bu mesleği hakkıyla yerine getiremeyeceğimizi biliyoruz. Bu sebeple Canik eğitim ailesi olarak, ele ele vererek bizlere emanet edilen her bir yavrumuzu çağın şartlarına uygun olarak, teknolojiyle tecrübeyi birleştirip, onları geleceğe taşımak suretiyle evlatlarımızı, en iyi şekilde, iyi birer insan olarak yetiştirme gayreti içinde olacağız" dedi. 

KÖSEOĞLU'NDAN TEŞEKKÜR

Velilere de seslenen Köseoğlu, "Bugünden itibaren yavrularımızı birer emanet olarak alacağız, sizlerin de desteğiyle en iyi şekilde yetiştirmenin gayreti içinde olacağız" ifadelerini kullandı. Köseoğlu konuşmasında Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'ya eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.