KOTA İÇİN DE YARIŞACAKLAR 

Fransa’nın Vichy 2-11 Haziran tarihlerinde kentinde 80 ülkeden 1200 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek olan Global Oyunlarına, Türkiye 7 milli takım sporcusu ile katılacak. Para atletizm Türk milli takımı kafilesinin 6 sporcusu Samsunlu milli sporculardan oluşuyor. Esra Bayrak, Fatma Damla Altın, Eda Yıldırım, Edanur Akın, Muhsine Gezer ve Reyhan Taşdelen 4 yılda bir gerçekleştirilen Global Oyunları’nda, milli sporcular aynı zamanda Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na kota olabilmek için mücadele edecekler.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’dan Pınarspor’a ziyaret Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’dan Pınarspor’a ziyaret

İL MÜDÜRÜ BAŞARI DİLEDİ

Samsun Gençlik ve Spor il Müdürü Feyzullah Dereci, milli sporcuları ile İlkadım Atletizm Sahası’nda bir araya gelerek sohbet etti. Sporcular ile birlikte pasta kesen Dereci, “Samsunlu sporcularımız bundan önceki şampiyonalarda hem ülkemizi hem de ilimizi başarı ile temsil ettiler. Global Oyunları’nda Türkiye milli takımından 7 sporcunun, 6'sının Samsun'dan olması gurur verici. Global Oyunları’nda da sporcularımızın aynı şekilde başarılarını sürdüreceklerinden şüphemiz yok. Sporcularımıza başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Nedim Aydın

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.