Büro Emekçileri Sendikası Samsun Şube Başkanı Yılmaz Tuluk, yargı çalışanlarının sorunlarının çözülmesi için hükümete çağrıda bulundu

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Samsun Şube Başkanı Yılmaz Tuluk, yargı çalışanlarının sorunlarının bir an önce çözülmesi gerektiğini belirterek, taleplerini sıraladı.

Samsun'da emekli polis memuru Ahmet Kaya'nın şüpheli ölümü! Samsun'da emekli polis memuru Ahmet Kaya'nın şüpheli ölümü!

"KADRO İSTİYORUZ"

Sorunların çözümü için yıllardır mücadele ettiklerini kaydeden Tuluk, "Sözleşmeli 4b'li çalışanların hepsine kadro istiyoruz. 2009 yılından bu yana yargı emekçilerinin ekonomik haklarında hiçbir ilerleme sağlanmamıştır. Aksine var olan havuz paralarının kaldırılması, iyileştirme olarak verilen fazla mesai ödemelerinin kesilmesi, ulaşım paralarının sadece Ankara, İstanbul ve İzmir’le sınırlandırılması gibi uygulamalarla ekonomik kayıpları artmıştır. Bu nedenle Yargı Emekçilerinin insanca yaşayacakları bir ücret için öncelikle ekonomik kayıpları giderilerek derhal ek zam verilmelidir. Ayrım yapılmaksızın, tüm Yargı Emekçilerine mesai ücreti ödenmesi sağlanmalıdır. Ulaşım ücretleri ayrımsız her ilde verilmelidir. Samsun Büro Emekçileri Sendikası olarak yargı emekçilerinin taleplerinin karşılanması ve bağımsız bir yargı sistemi için mücadele etmeye devam ediyoruz. Tüm yargı emekçilerini bu haklı mücadelemize sahip çıkmaya çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.