Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Sakaryaspor galibiyetinin ardından önemli açıklamalarda bulundu. Teknik direktör arayışına değinen Yıldırım, "Hiç hoca olmasa bu takım bu kadar oynar" ifadelerini kullandı

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Sakaryaspor maçında yüzlerinin güldüğünü hoca konusunda ise beklemede olduğunu belirterek, "Hoca bulduğumuzda karakterli, inanacak, güvenecek, çalışacak bu takımı şampiyon yapacak. Şeytanın bacağını kırdık. İnşallah bundan sonrası da iyi olur" dedi. 

"YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRDÜ"

Kırmızı Beyazlılar sahasında Sakaryaspor'u 3-2 mağlup etti. Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Sakaryaspor karşısında alınan galibiyete ilişkin mutluluğunu dile getirerek, "Her maça kazanmak için çıktık ama bir türlü top ve şans bizden yana olmadı. Ben maç öncesi oyuncularımla görüştüm. Bir motivasyon konuşması yaptık. Bu maçın önemini anlattım. 'İyi günde kötü günde bizi destekleyen taraftarlara şampiyon takımın oyuncuları olduğunuzu gösterin' dedim. Çocuklar gayette ikinci yarı istediklerimizi yaptılar. Evimizde saçma sapan iki gol yedik. Birisi korner birisi duran top. Allah'tan bugün Dougles Tanque günündeydi. 3 tane gol attı. Yüzümüzü güldürdü. Bu sene Samsunspor içerde dışarda tüm maçlarını yenmek için çıkıyor. Yeneriz yeniliriz berabere kalırız o ayrı bir şey. Ama bu sene bir futbol şansı bizden yana değil. Bunu oturtmamız lazım" dedi. 

Samsunspor Derneği Divan Kurulu'dan Hüseyin Eroğlu'na ziyaret! Samsunspor Derneği Divan Kurulu'dan Hüseyin Eroğlu'na ziyaret!

"BANA DA BİRAZ SAYGI GÖSTERİN"

Düzgün kişiler ile çalıştıklarını zannettiklerini ancak olmayınca yolları ayırdıklarına değinen Başkan Yıldırım, "Bana da biraz saygı gösterin lütfen. Ben sizden daha fazla şampiyonluk olmak istiyorum. Ben sizden daha fazla Samsunsporluyum. Siz yoktunuz dünyada ben Samsunsporluydum. Eski stada gidip maç seyrediyorduk. Kim olduğunu bilmediğim insanlar yazıp çiziyor. Samsunspor’u çarçur yapmam. Biz düzgün adamlarla çalışıyoruz zannediyoruz ama olmayınca da arkadaşlarla ayrılıyoruz. Ta ki ben doğru birisini bulursam ben bu takımı şampiyon yapacağım. İyi bir takım kurduk bu takımı destekleyin. İyi bir başlangıç yapamadık, zamana ihtiyacımız var. Ama oynanmamış o kadar çok maç var ki. Bir seri yakaladığınız zaman olay başka yere geliyor" ifadelerini kullandı. 

yıldırım (3)-1

"HİÇ HOCA OLMASA BU TAKIM BU KADAR OYNAR"

Teknik Direktör konusunda beklemede olduklarına değinen Yıldırım şunları söyledi: "İyi bir hoca bulmaya çalışıyorum ama açık söyleyeyim taraftarın peşinde ismini yapıp bizi takibe alan bazı hocaların oyununa gelmem. Menajerler dolduruyor. Taraftar da gazı alıyor. Benim aklımda olan hocalar farklı onların söylediklerini siz burada bilmiyorsunuz ama gidin İstanbul’da menajer dünyasına ayrıldıkları kulüpleri sorun. Niye ayrılıyor? Nasıl ayrılıyor? Görüştüğüm hocalar var. Çok yüksek fiyatlar söylüyorlar. Beklemedeyim. Bazı hocalar var karakteri bana uymuyor. Millet yazıyor çiziyor çünkü onları da dolduranlar var. Biz salak değiliz. Hiç hoca olmasa bu takım bu kadar oynar. Biz demek ki bu işi iyi yapacak  bir hoca bulduğumuzda; karakterli, inanacak, güvenecek, bu takımı şampiyon yapacak. Hüseyin Eroğlu ile hayatımda bir kere konuşmadım. Kimle konuştuğunu sorun. Bedava Samsunspor’a gelen yok. Ben de kendi paramla getireceksem inandığım hoca olur. Biz denedik bazılarına şans verdik olmadı ama şimdiye kadar başkanlığım dönemimde en iyi takımı kurduk bu sene"

Esra VURAL - Umut Can EREN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.