Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Skyspor'da Vahap Munyar'un sunduğu Loca Sohbetleri programda önemli açıklamalarda bulundu. İşte Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar; 

Yılport Samsunspor Operasyon Direktörü Soner Soykan'dan tribüne davet! Yılport Samsunspor Operasyon Direktörü Soner Soykan'dan tribüne davet!

"BİR KURUŞ KAZANMIYORUM"

Yıldırım, Samsunspor'dan para kazanmadığını söyleyerek, "Kulübün şehre katkısı o kadar fazla ki. Fenerbahçe maçında 34 bin taraftar tribündeydi. Rağbet görmeyen oteller doldu. Ulaşımdan, köftecisi, bakkalına, börekçisi, restorancı herkese bir katma değeri var. Onun için futbol dünyanın birçok yerinde de yerel yönetimler tarafından destekleniyor ama maalesef Samsun'da bu yok. Eskiden Samsunspor kapı kapı dolaşıp para isteyen bir kulüpken bugün para veren bir kulüp oldu. Depremde yani 10 milyon küsür bağışı yaptım. Şu anda Samsunspor'da 1 lira para kazanmıyorum. Süper Lig'e gelene kadarki 5 yılda 20 milyon euroya yakın borç vardı. Faizler bindi üstüne kur farklarıyla filan. Üstüne akademi yaptım. Tesisleri yeniledim. Stadyumun çimleri bakımını yapıyorum. Hem alt yapıya hem A takımına otobüsleri yoktu hurdaydı gittim otobüs aldım. Sonra eski iki tane otobüs altyapıya yeniledik tamir ettik. Samsunspor'un tesisleşmesi bitti. Avrupa'dan gelenler eski bilinen futbolcular, gelip bizim hem A takım tesisini, akademiyi hem de stadımızı görünce, 'Başkan sen Avrupa kulübü olmuşsun' diyor. Her şeyi yaptık aynı Aziz Yıldırım başkan gibi testisleşme bitti. Şimdi sportif başarı buna odaklanıyorum." dedi. 

Yıldırım (1)-3

"MALİYETİ 40 MİLYON EURO"

Süper Lig'den düşmenin maliyetinin 40 milyon euro olduğuna değinen Yüksel Yıldırım, "Hep planlı çalışan bir iş adamıyım. Amerika'da ve Japonlarla çalışarak öğrendiğim bu. 5 yıllık planda biz 3 yıl içinde Süper Lig'de olacaktık. 5 yılın sonunda da Avrupa'ya gitmeye çalışan veya Avrupa'ya giden takım olalım diye yola çıktık. 2. Lig'de bir kaza yılımız oldu. Pandemi 1 yıl ve bizim hatamızdan bir yıl toplam 3 yıllık kayıpla Süper Lig'e geldik. Bu sezon ilk 10'un içinde olursak bu bizim için başarı. Olamayıp ligde kalırsak bu bizim için kötü sonuç değil ama başarılı da değil. Fakat küme düşersek Allah korusun işte o zaman sınıfta kalırız başarısızız. Başarısızlığın maliyeti bana yani 30-40 milyon euroya patlar. Küme düşmenin hesaplarını yaptım. Ben hesap adamıyım. Bunu da nereden böyle çıktığını açık her rakamlarına kadar veririm. Demek ki benim küme düşmemem lazım. Onun için ne yapmam gerektiğini gece gündüz burada tek başıma planlıyorum." ifadelerini kullandı. 

"SİNİRDEN SABAHA KADAR UYUYAMADIM"

Yüksel Yıldırım açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı; 

"Fransa 2. Ligi'nden Dunkirk'ü satın aldım. Şimdi iki kulübüm var. Hedefimde 6'ya çıkartmak. Dunkirk'ü aldım hocayı değiştirdik gelen hocayla hiç konuşmadım. Oyuncuları bilmiyorum. Takımı sayamam. Türkiye'de Samsunspor'u say desen belki 30 oyuncunun 30'unu da sayarım. Burada başkanlık değil her şeyi yapman gerekiyor. Çöpçülük ve çaycılık bile neredeyse benden bekleniyor. Orada daha profesyonel bir yönetim var. Türkiye'de insanlar sabır yok. Büyük ümitlerle getirdiğin hoca ile oyuncu kimyası tutmuyor. Bazen olmuyor. Oklar sana dönüyor. Çok sabırlı bir adamım. Japonlarla çalıştım. Sabır nedir bilirim. Planlama, uzun dönem nedir bilirim ama kanım Türk kanı. Yani bir yere kadar. İnsanlar hakaretin boyutunu aşıyor. Aile işin içine giriyor. İnsan üzülüyor. Salak biri değilim ki paramı, vaktimi, enerjimi, sağlığımı her şeyimi başarısızlık için harcayacağım. Böyle bir şey olabilir mi? Rizespor'a yenildik. Sabah 6'ya kadar uyuyamadım sinirimden. 10 kişilik bir takımı nasıl yenemedik diye. En fazla üzülen benim. Bir de üstüne sosyal medyada 'Bizi aleme rezil ettiniz. İstifa'. Ya ben ne yap yapacağım sahaya çıkıp ben mi oynayacağım." 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.