Süper Lig ekiplerinden Yılport Samsunspor'un başkanı Yüksek Yıldırım, Fenerbahçe'ye maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Samsunspor Gaziantep FK maçının ilk 11'leri belli oldu Samsunspor Gaziantep FK maçının ilk 11'leri belli oldu

"BİZ ANLAŞTIK, ACUN ILICALI ALDI"

Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Yüksel Yıldırım, "Acun Ilıcalı'ya söylüyorum, Aston Villa ile 2 oyuncu için anlaşmıştım, ikisini de Acun aldı. Benden rica etti, 'Ağabey yapma' dedi. Onun da başarılı olmasını istiyoruz. Başka oyuncularla görüşüyoruz. İskandinavya'dan oyuncu ile anlaştık, kulübüyle görüşüyoruz. La Liga'dan bir golcüyle görüşüyoruz. Oyuncu çok yakın, bonservis üzerine... Suudi Arabistan etkisi fiyatları çok yukarıda tutuyor, henüz aşağı iniş başlamadı. 1 Eylül'ü bekleyeceğiz, Avrupa'da kapandıktan sonra fiyatlar normale dönsün veya vereceğiz 200-300-500 bin euro fazla para ki oyuncu alalım. Bu matematik ama harcama limitleri de var, dikkatli olmak lazım. Ben iş adamı olarak bakıyorum, Samsunspor bir 'AŞ', denk bütçe yapmak veya minimum açıkla sezonu kapatmak. Süper Lig'de nasıl bir yaşantı içinde olacağımızı öğreneceğiz" dedi.

"ÇOK DAHA İYİ BİR SAMSUNSPOR İZLEYECEĞİZ"

Fenerbahçe maçını değerlendiren Yüksel Yıldırım, "Taraftarımız 10 numaraydı. İlk yarıda kafa kafaya denk oynadık. İkinci yarıda bazı eksikler vardı, transferleri tamamlayamadık. Dzeko'nun kafa golünde Alim'in vurdurmaması gerekirdi ama Dzeko da böyle Dzeko oluyor. Son gol için bir şey diyemiyorum. 1-1'i yakalamaya çalışırken yediğimiz bir kontratak. Nerelerimiz eksik gördük. 6 transfer yapacağız dedik, söz verdik. Onları yaptıktan sonra milli maç arasında takım kaynaşacak. Çok daha iyi bir Samsunspor izleteceğiz, söz veriyorum. Samsunspor, defansif anlayışla çıkmayacak hiçbir maça. Bugün yenildik maalesef. Evimizde ilk maçı kaybetmek istemiyorduk. Fenerbahçe hak ettiği 3 puanı aldı, Avrupa'da başarılar diliyorum. Köprünün altından çok sular akacak. Sürpriz sonuçlar alınıyor. Beklenen Samsunspor'u yapacağız" dedi.

"SÜPER LİG'İN İHTİYACI VAR"

Samsunspor'un planlaması hakkında konuşan Yıldırım, "Bizim hedefimiz 15 bin kombine satmaktı, 10 bine yaklaştık. İnanıyorum transferler geldikçe satışlar devam edecek. Maç bileti de 15 bini geçmişti. 25 bin artı Fenerbahçe seyircisi, localar, protokol... Neredeyse stadyum full kapasiteydi. Taraftarımız muhteşemdi. Gerçekten Süper Lig'i özlemişler. Süper Lig'in Samsunspor'a ihtiyacı var, renk katacağız. Zamanla daha iyi olacağız. Hedefimiz ilk 10. Bunun için elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.