Samsun Atakum Esnaf Sanatkar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, yeni sistemde kredi limitlerinin meslek gruplarında belirlenen NACE kodlarına göre limitlerin farklılık gösterdiğini belirtti.

Metin Sinecek'ten esnafa kredi uyarısı! - Samsun Haber, Samsun Son Dakika  Haberleri

"O BELGELER ZORUNLU"

Alaçam Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığına Fatih Çoban atandı Alaçam Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığına Fatih Çoban atandı

Kooperatiflerden kredi kullanmak isteyen esnaf ve sanatkarın vergi açılış ve esnaf odası kayıt tarihinden itibaren en az 6 ay geçmiş olması şartı arandığını duyuran Başkan Sinecek, ayrıca ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlardan da araç ruhsatı, SRC belgesi ve ehliyet isteme zorunluluğu getirildiğini açıkladı.

"HERHANGİ BİR SORUN YOK"

Samsun Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi kefaletiyle Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilerin geri dönüşlerinden kullandırımların devam ettiğini ve Kefalet Kooperatifi aracılığıyla çekilen kredilerin kooperatif açısından geri dönüşlerinde herhangi bir sorun olmadığının altını çizen Sinecek, "Geri dönüşlerde asla bir sorun yok. Aksine bu yıl geri dönüşümün en yüksek dönemini yaşıyoruz. Fakat bu kredi limitlerinde yapılan düşüşün çok uzun süreleri almayacağı, yakın zamanda eski durumuna döneceğine beklentisi içerisindeyiz" ifadelerini kullandı. 

GÖZDE ARI

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.