Tekkeköy Belediyesi'nden destek! Sıcak yemekler Başkan Togar'dan Tekkeköy Belediyesi'nden destek! Sıcak yemekler Başkan Togar'dan

Kahramanmaraş'ta incelemerde bulunan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Bu ziyareti, tüm ekip arkadaşlarımızla felaketin boyutlarını yakından görmek, yönetenler ve yönetilenler olarak gerekli dersleri çıkararak yepyeni huzurlu ve güvenli şehirler kurmak için bir başlangıç kabul ediyoruz" dedi. 

GÜVENLİ ŞEHİRLER KURULACAK

Başkan Togar, başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte depremin etkilediği illerden biri olan Kahramanraş'a gitti. Bölgede incelemelerde bulunan Togar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: "Son acımız olsun inşallah. Samsun olarak afete maruz kalan tüm şehirlerimizi topyekün ayağa kaldırmak yeniden tarihi kimliğine kavuşturmak için seferberlik ilan ettiğimiz afet bölgelerimizden Kahramanmaraş’dayız. Bu ziyareti tüm ekip arkadaşlarımızla felaketin boyutlarını yakından görmek yönetenler ve yönetilenler olarak gerekli dersleri çıkararak yepyeni huzurlu ve güvenli şehirler kurmak için bir başlangıç kabul ediyoruz. Ekiplerimiz ile birlikte afet bölgesinde incelemelerde bulunarak gerekli dersleri çıkarttık. Bir nebze olsun bölgedeki hayata olumlu dokunabilmek için en fazla ihtiyaç duyulan malzemelerin yanında Kahramanmaraş ve Elbistan’da kurulan çadır kentler ve konteyner kentlere kamyonlarla portatif oyun grupları ve çocuklarımız için oyuncaklar getirerek depremden en fazla etkilenen evlatlarımızın birazda olsa o günlerin etkisinden çıkmasına vesile olmaya çalıştık."

VALİ DAĞLI'YI DA ZİYARET ETTİ

Başkan Togar ayrıca, beslenme hizmetleri konusunda koordinatör olarak görevli bulunduğu Kahramanmaraş’ta Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'yı da ziyaret ederek, afet bölgesindeki son durum hakkında bilgiler aldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.