SAMSUN'DA OKUL SERVİSLERİNE DENETİM

İlçe Jandarma Komutanlığı trafik timleri, çocukların güvenle ulaşımlarının sağlanması, servis araçlarının karışabileceği kazaların önlenmesi ve caydırıcı olması dolayısıyla okul servis araçlarına yönelik denetimlerini sürdürüyor.

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Muhammet Üstün: “Samsun'un yarınları için enerjimiz var” AK Parti Milletvekili Aday Adayı Muhammet Üstün: “Samsun'un yarınları için enerjimiz var”

UYARI YAPILDI

Denetimde araçların, "Okul Servis Araçları Yönetmeliği'ne" uygunluğu, servis şoförlerinin trafik kurallarına uyup uymadıkları kontrol edildi, öğrencilerin can güvenliğinin sağlanması konusunda sürücülere uyarıda bulunuldu.

2 SÜRÜCÜYE CEZA

Kelikler İlkokulu ve Ortaokulunda yapılan denetim esnasında ise H.A'nın kullandığı okul servis aracının ters yönden gittiği, E.C. idaresindeki aracın ise yolcu kısmında emniyet kemerinin olmadığı tespit edildi. Toplam 16 servis aracının denetlendiği uygulamada, trafik kurallarını ihlal eden 2 sürücüye toplam 4 bin 500 idari para cezası uygulandı, bir araç servis taşımacılığından men edildi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.