BAFRA'DA FİDE DAĞITIMI TÖRENİ

Bafra Ziraat Odası bahçesinde brokoli fidesi dağıtım töreninde yapılan açıklamada, 2022 yılında uygulanan "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi" kapsamında Bafra ilçesinde 25 çeltik üreticisine 250 dekarlık alan için 625 bin brokoli fidesi çeltik ekili arazilerde ikinci ürün olarak yetiştirilmek üzere dağıtıldığı belirtildi.

17 KIRSAL MAHALLEDE DAĞITILDI

Dağıtılan fidelerle yapılan üretimde 2023 mart ayı sonları ile nisan ayı başlarında hasada başlandığı, dekardan ortalama 800 kilogram ile bin kilogram brokoli hasat edilerek, yaklaşık 15 bin ile 20 bin lira brüt gelir elde edildiği aktarıldı.

İlk imza AK Parti Samsun Milletvekili Ersan Aksu'dan! Düzenlemeler hayırlı olsun İlk imza AK Parti Samsun Milletvekili Ersan Aksu'dan! Düzenlemeler hayırlı olsun

Törende, proje kapsamında 17 kırsal mahallede, 34 çiftçiye yaklaşık 314 dekar alan için 625 bin adet brokoli fidesi dağıtıldı. Fide bedelinin yüzde 67'sinin Tarım ve Orman Bakanlığı kaynaklı olduğu, yüzde 33’ünün çiftçiler tarafından karşılanacağı kaydedildi.

ÜRETİMİN YÜZDE 91'İ BAFRA'DA

Samsun Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, törende yaptığı konuşmada, Samsun'da kışlık sebze üretiminin yüzde 91'inin Bafra'da yapıldığını belirtti.

Sağlam, her zaman çiftçinin yanında olduklarını söyledi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.