Bafra Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan iki projenin AB Komisyonundan 120 bin avro hibe almaya hak kazandığı bildirildi.

"DESTEĞE DEVAM EDECEĞİZ"

"Blue Means Water" ile "European Young Entrepreneurs" adlı projelere Samsun Büyükşehir Belediyesi, Bafra Kaymakamlığı, Bafra Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bafra Ticaret ve Sanayi Odası da destek verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra Atatürk Anadolu Lisesi'nin hazırladığı Erasmus projeleri ile dikkati çektiğini belirterek, "Bu yıl da yeni projeleri ile hibe almaya hak kazandılar. Okulumuzun yöneticilerini ve proje koordinatörü öğretmenimizi tebrik ediyoruz. Projelerde onlara ihtiyaçları doğrultusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz, destek olmaya devam edeceğiz." dedi.

ÇOK ULUSLU ÇALIŞMA

Okulun İngilizce öğretmeni Olcay Parlak da projelerinin genç işsizlik ve istihdamın verimli şekilde kullanılmasıyla ilgili olduğunu söyledi. Diğer projelerinin ise çevre duyarlılığı ve su kaynaklarının verimli kullanılmasını kapsadığını anlatan Parlak, "Ülkemizin tanıtımı ve kültürel zenginliklerin dünyaya aktarılması, doğayı koruyacak ve çevre bilincini geliştirecek yeni metotlarla ilgili. Ayrıca yapılacak çalışmalarla suyun bilim, sağlık, sanat, spor, tarih, edebiyat, doğa ve günlük hayatımızla ilişkisi üzerine eğitim, seminer ve çeşitli interaktif etkinlikler yapılacak. Öğretmen ve öğrencilerin bilgi ve becerilerini paylaşabileceği çok uluslu bir proje olacak." diye konuştu.

Kanal S Ana Haber Bülteni 8 Aralık Perşembe Kanal S Ana Haber Bülteni 8 Aralık Perşembe

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.