ORUÇ'TAN MÜJDE 

Samsun Ayvacık ilçesinde yapımı devam eden ve ilçedeki koruyucu ve acil sağlık hizmetlerinin tek merkezden kontrol edilmesini sağlayacak sağlık kompleksi inşaat alanını ziyaret ederek yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, tesisin resmi teslim tarihi olan Haziran 2024’ten yaklaşık 3 ay önce yeni yılın ilk çeyreğinde hizmete girmesinin planlandığı müjdesini verdi.

"GÜLÜ BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜLECEK"

Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz, Ayvacık Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yılmaz Dündar ve Hastane Müdürü Yaşar Demir’in de yer aldığı ziyarette Sağlık Müdürü Oruç, sağlık kompleksi bünyesinde bulunan Ayvacık Toplum Sağlığı Merkezi, Ayvacık Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyon alanlarında incelemelerde bulundu. 2024 yılında açılması planlanan merkezin hizmete girmesiyle Ayvacık ilçesinde koruyucu hekimlik hizmetleri, 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve Toplum Sağlığı Merkezi faaliyetleri tek bir merkezden koordineli ve güçlü bir şekilde yürütülecek.

Samsun'da 15 yaşındaki çocuk parkta kan döktü Samsun'da 15 yaşındaki çocuk parkta kan döktü

Sağlık kompleksinde ayrıca Sağlık Bakanlığı’nın ülke genelinde uygulamaya başlayacağı Aile Diş Hekimliği uygulaması da Toplum Sağlığı Merkezi bünyesinde hayata geçirilecek.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.