YÜRÜYÜŞ DÜZENLENDİ 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve AB Başkanlığı himayesinde düzenlenen, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu koordinasyonunda gerçekleştirilen Avrupa Spor Haftası ‘Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri’ temasıyla Türkiye’nin 81 ilinde eşzamanlı olarak düzenleniyor. Avrupa Spor Haftası etkinlikleri her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında ‘Aktif ol’ (Be active) sloganı ile Avrupa çapında kutlanıyor. Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bugün etkinlikler düzelendi. İlkadım İlçesi 56’lar mevkiinde bulanan DSİ’nin önünden, Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüş düzenlendi. Yürüyüş sonra ise Cumhuriyet Meydanı'nda çeşitli spor etkinlikleri düzenlendi. 

'EŞ ZAMANLI GERÇEKLEŞTİ'

Yürüyüşü katılanlar, Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan stantlarda spor yaparak eğlenceli zaman geçirdi. Farklı spor branşlarının etkinlik alanlarında renkli görüntüler yaşandı. Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, “Avrupa Spor Haftası münasebetiyle hazırlanan programımıza hepiniz hoş geldiniz. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Avrupa Spor Haftası, çok sayıda farklı spor aktiviteleriyle her yaştan ve statüden bireyleri bir araya getirerek hareket bilincini arttıran bir projedir. Bakanlığımız ile AB Başkanlığı himayesinde, Herke İçin Spor Federasyonu’nun koordinasyonuyla düzenlenen Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri tüm Avrupa ülkeleri ile eş zamanlı olarak 23-30 Eylül 2023 tarihleri arasında tüm Türkiye’de olduğu gibi spor kenti Samsunumuzda da gerçekleştirilmektedir” dedi.

AMAÇ SPORU TABANA YAYMA 

İl Müdürü Dereci, “Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında; Başta valiliğimiz, gençlik ve spor ilçe müdürlüklerimiz ve yerel yönetimlerin iş birliği ile ülkemizde yaş, cinsiyet ve etnik köken gözetmeksiniz sporun tabana yayılması, tüm bireylerin harekete katılması, sporla iç içe yaşam sürmeleri, sağlıklı ve kaliteli yaşam için sportif hareketliliğe katılmalarının farkındalığını oluşturmaya çalışmaktayız. 7’den 70’e her bireyimizi spor ve sağlıklı yaşam konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyor ve herkese spor yaparak zinde kalmalarını tavsiye ediyoruz. Ve sloganımız; ‘Ulusal herke için spor ve sağlıklı günleri diyoruz. Programın hazırlamasında emeği geçen başta Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Etkinlik Koordinatörü Güngör Doğanay’a, il temsilcimize, antrenörlerimize, sporcularımıza ve tüm katılımcılara teşekkür ediyor, sağlıklı günler diliyoruz” şeklinde konuştu.

Sevtap Sağlam ile Günaydın Samsun 11 Aralık Pazartesi Sevtap Sağlam ile Günaydın Samsun 11 Aralık Pazartesi

NEDİM AYDIN 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.