“Katılımcı Bütçe” toplantılarına hızla devam eden Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Çocuklarımızın korkusuzca sokakta oynayabileceği bir Atakum diyoruz. Onun için herkesin fikrine ihtiyacımız var” dedi. 

FİKİRLERİ DİNLİYOR

Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi iş birliğiyle, Karadeniz Bölgesin’de ilk defa  “Benim Bütçem”, “Benim Kentim”, “Benim Belediyem” sloganlarıyla başlayan “Katılımcı Bütçe” toplantıları daha fazla Atakumlu vatandaşa ulaşmak için yoluna devam ediyor. Mevlana Mahallesi’nde Gökay Park sitesinde mahallelilerle buluşan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ve ekibi, vatandaşların “Katılımcı Bütçe” fikirlerini dinledi. 

GÖNÜLLÜLÜK TALEBİ

Toplantıda söz alan vatandaşlar,  Atakum için fikirlerini ve taleplerini anlattı. Kentin faydasına olan projelerde gönüllü çalışmak istediklerini söyleyen mahalleliler, geri dönüşüm çalışmalarının geliştirilmesi, güvenli trafik, evcil hayvan parkı ile mahalleler arası amatör spor turnuvalarının yapılmasıyla ilgili önerilerde bulundu. 

'BU TOPLANTILAR UFKUMUZU AÇIYOR'

“Katılımcı Bütçe” projesinin dünyanın her yerine açık olduğunu ifade eden Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ise, “Yaşanabilir, sürdürülebilir, barışçıl bir dünya; çocuklarımızın korkusuzca sokakta oynayabileceği bir Atakum diyoruz. Onun için herkesin fikrine ihtiyacımız var. Bu toplantılarda ufkumuzu açan farklı fikirler ortaya çıkıyor. Birlikte yönetim, katılımcı bütçe dediğimiz bu, biz de bunu arıyoruz.” ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.