Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, 4,5 yıl içinde Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi, Atakum Belediyesi Bilişim Eğitim Merkezi, AtaÇocuk Çocuk Gelişim Merkezleri, AtaÇocuk Çocuk Gelişim Merkezleri projelerini hayata geçirerek çocuk ve gençlerin gelişime katkı sağladı.

HASAN ALİ YÜCEL'İN ANISI YAŞATILIYOR

Köy Enstitülerinin kurucusu Hasan Ali Yücel’in adını ve anısını yaşatan Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi, gençlere mesleki eğitim ve kültür-sanat  faaliyetleri sunuyor. Merkez, içinde yer alan kütüphane, mesleki eğitim kursları, sergi-konferans salonu ve kitap kafe ile kentin kültür ve sanat hayatına önemli katkılar sağlıyor ve açıldığı ilk günden beri gençlerimizden yoğun ilgi görüyor.

ATABEM'DE MESLEKİ EĞİTİM

Yeni mesleklerin edinildiği ve kişisel gelişim imkanları ile ilgili birbirinden farklı alanlardaki kurslara Atakum Belediyesi Bilişim Eğitim Merkezi (ATABEM) ‘nde katılan gençler hem mesleki gelişimlerine katkı sağlıyor hem de sosyalleşme imkanı buluyorlar.

HAYATLARI KOLAYLAŞIYOR

AtaÇocuk Çocuk Gelişim Merkezleri ile gelecek nesilleri bilimin ve aklın yolunda kültür ve sanatı hayatlarının bir parçası olarak gören, yabancı dil bilen, doğayla ilgili, tarım eğitimi alan bireyler olarak yetiştirmek amacıyla kurduk. Şimdiye kadar 5 şube açılan ve her mahallede açılması planlanan AtaÇocuk, evlerine yakın konumuyla çalışan anne ve babaların hayatlarını kolaylaştırıyor.

DOĞADA ÖĞRENİYORLAR

Doğa Bilimleri Akademisi ile yürütülen proje sayesinde izbe bir okuldan dönüştürülen Doğa Bilimleri Köyü’nde öğrencilere atölyelerle pratik ve teorik eğitim veriliyor. Doğanın ve bilimin buluştuğu bu akademide öğrenciler gerçek bir eğitim köyü tecrübesi yaşıyorlar.

DAYANIŞMA YAYILIYOR

Bedensel, zihinsel, ortopedik engelli ve down sendromlu özel çocuklar ile gönüllülerden oluşan Gökkuşağı Korosu seslendirdiği şarkılarla umudu, sevgiyi ve dayanışmayı yayıyor.

FIRSATLAR SUNUYOR

30 yaş altı gençlere özel, çeşitli fırsatlar ve indirimler sunan Genç AtaKart, http://atakumluyum.com adresinden veya Atakum Belediyesi Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi’nden kayıt olunarak alınıyor. Bu kart sayesinde gençlerin ekonomilerine bir nebze de olsa belediyemiz tarafından katkı sağlanıyor. Kooperatif çalışmalarıyla elde edilen artı değerin, burslara, eğitim yatırımlarına ve sosyal sorumluluk projelerine aktarılması amacıyla kurulan Atakum Eğitim Kooperatıfi (ATEK) eğitim ekonomisine önemli bir katkı sağlıyor.

Samsun'da operasyonla yakalandı! Samsun'da operasyonla yakalandı!

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.